O2 nabízí zasílání vyúčtování do datové schránky. Chce za to 19 Kč

12
O2
O2
-
Zdroj: Depositphotos

Operátor O2 nově umožňuje zasílání vyúčtování svých služeb datovou schránkou. Cílem má být úspora papíru, digitalizace i lepší integrace vyúčtování do firemních systémů. V první fázi je nabídka určena pro státní správu a firmy.

O2 uvádí, že možná úspora činí 260 tisíc listů papíru a 50 tisíc obálek každý měsíc. Právě tolik nyní spotřebuje pro zasílání vyúčtování firemním zákazníkům a také nejrůznějším úřadům. Zasílání datovkou nabízí podle svých slov jako první operátor v Česku.

Pomocí datové schránky lze vyúčtování zasílat ve dvou formátech: v PDF a ISDOC. „Díky tomu bude možné, aby se data automaticky importovala do ekonomických nebo účetních systémů firmy, protože ISDOC je optimalizovaný a standardizovaný pro elektronickou fakturaci. Tím odpadne firmám zdlouhavé ruční zadávání jednotlivých položek vyúčtování, a to včetně rizika manipulace nepověřenou osobou nebo vzniku lidské chyby.“

Za poslání vyúčtování datovkou si operátor řekne o 19 Kč. Platit budou firemní zákazníci, státní správa bude mít službu zdarma. V další fázi plánuje O2 nabídnout službu i běžným zákazníkům. Ti mohou využít i zasílání běžným e-mailem. Za odeslání datové zprávy si účtuje poplatek přímo Česká pošta jakožto provozovatel. Podle aktuálního ceníku pro příští rok je to 10 Kč za jednu zprávu, letos to bylo 5 Kč.

Zdroj: O2

O2 nabízí zasílání vyúčtování do datové schránky. Chce za to 19 Kč
Ohodnoťte tento článek!
3 (60%) 2 hlasů

12 KOMENTÁŘE

  • Emtecko to posle zdarma do mailu + možnost si to kdykoli stáhnout z jejich webu. Nějaký ISDOC by jistě udělali taky jen to není pro cílovku zajímavé. On někdo je prostě větší Žid. Datovka jen supluje už vynalezené kolo.

 1. A pak nemá být mezi občany k datovkám taková nevole. Za ty peníze, které od každého z nás stát vybere, ať už se to jmenuje daň, pojištění, poplatek, cokoliv, by minimálně nějaké množství posílaných zpráv kamkoliv vč. jejich dlouhodobé archivace mělo být zdarma. V tomhle provedení to vypadá jako když se stát snaží aby běžná zpráva přepočtena na cenu za bajt byla snad dražší než SMS/MMS.

  • Stát platí paušální náklady na provoz. Zbytek, tzn. ostatní a nestátní, platí normální komerční cenu. Principiálně nelze mít něco zadarmo, když s tím jsou spojeny provozní náklady.
   V podstatě se platí za pohodlí. Nemusím do schránky, nemusím na poštu atd.
   Nicméně mám pocit že běžná cena za papírové vyúčtování O2 je 50 Kč, ale možná i více. A všechny podobné firmy, tedy ty co rozesílají pravidelně a opakovaně, jsou na tom cenově podobně.

   To by se pak nemuselo platit za ebook knihu. To je přeci taky nelogické.

  • A v rámci toho vám ji vnutí ať chcete nebo ne… A pak se chlubí tím jak se podařilo zvýšit počet uživatelů… A v rámci úspor si na to ještě zaplatí reklamu… Jak u debilů na dvorku…