O2 reaguje na Vodafone: „Nic jsme neporušili a vy jste nedokázali vyrůst ani na mobilech“

0

Spor vedený proti O2 a vyžadování odškodného ve výši 385 milionů, s čímž dnes ráno vyrukoval Vodafone, je podle O2 pouze spekulativní a ničím nepodloženou žalobou. Tiskový mluvčí O2 Martin Žabka nám dnes sdělil, že Vodafone jim před týdnem zaslal požadavek na zaplacení 385 milionů korun. Týden na to se firma dozvěděla o žalobě. Z médií.

O2 tvrdí, že Vodafone žalobu postavil na nepodložených úvahách. Zástupci firmy si nejsou vědomi porušení hospodářské soutěže. Vodafone si podle O2 nemůže nárokovat přední postavení v poskytováno xDSL služeb, když se mu to prý nepodařilo ani u těch mobilních, kde nebyl závislý na velkoobchodních nabídkách ostatních.

 

Tisková zpráva O2

(Bez redakčních úprav)

Společnost O2 Czech Republic a.s. se ohrazuje proti spekulativní žalobě společnosti Vodafone Czech Republic a.s. Žaloba zatím nebyla naší společnosti doručena, dozvěděli jsme se o ní pouze z médií. Společnost Vodafone Czech Republic a.s. nám zaslala před týdnem stručnou výzvu, ať zaplatíme do jednoho týdne smyšlenou částku 385 milionů, aniž vysvětluje jakýkoli mechanismus výpočtu. Navíc u takto vysokého nároku se složitým mechanismem vzniku a výpočtu se nedá aplikovat stejná lhůta jako u dlužné faktury za telefon nebo za plyn. Podání žaloby pouhý týden po doručení stručného dopisu ukazuje, že se jedná o uměle vykonstruovanou kauzu.

Nevíme, oč opírá společnost Vodafone Czech Republic a.s. své přesvědčení, že měla dosáhnout předního postavení v poskytování služeb xDSL, když se jí to nepodařilo ani na trhu mobilních služeb. Naše společnost je bohužel častým terčem podobných spekulativních žalob. I to potvrzuje správnost našich úvah o rozdělení firmy, abychom do budoucna zamezili podobným nepodloženým žalobám.

Společnost O2 Czech Republic a.s. konstatuje, že se nedopustila porušení žádné povinnosti plynoucí ze zákona o ochraně hospodářské soutěže, a již z tohoto důvodu považuje žalobu společnosti Vodafone Czech Republic a.s. za zcela neoprávněnou a nedůvodnou.

Argumenty společnosti Vodafone Czech Republic a.s. jsou postaveny výhradně na nepodložených úvahách, které byly vytvořeny výhradně pro účely soudního řízení. Závěr společnosti Vodafone Czech Republic a.s. o jejím neúspěchu se službami xDSL v důsledku působení společnosti O2 je tedy smyšlený a neopírá se o reálné skutečnosti.

Zdroj: TZ O2

Ohodnoťte tento článek!