O2 s českým ředitelem. Místo Malvida bude firmu od července řídit Tomáš Budník

0

Od 1. července bude novým generálním ředitelem O2 Tomáš Budník. Po pěti letech nahradí Argentince Luise Malvida, který ale nadále zůstane předsedou představenstva. Změnu dnes oznámila skupina PPF, majoritní akcionář O2.

 

Budník není ve telco byznysu žádným nováčkem, pohybuje se v něm už více než 20 let. V manažerských pozicích pracoval ve společnostech INEC, Český Telecom a GTS. Jako generální ředitel vedl restrukturalizaci MobilKomu, který provozoval čtvrtou mobilní síť U:fon. Od roku 2011 pracoval v PPF, kde se nejdříve staral o vytvoření čtvrtého GSM operátora, a pak totéž činil se svou vlastní firmou Revolution Mobile (1, 2).

V O2 jsem našel kreativní a schopné lidi, s nimiž mohu nastartovat změny, o nichž věřím, že se projeví v rostoucí spokojenosti našich zákazníků. V první řadě se chci zaměřit na větší srozumitelnost našeho portfolia, služby, které zákazníci reálně potřebují a využívají a samozřejmě i profitabilitu společnosti,“ říká Tomáš Budník, generální ředitel O2, a doplňuje: „Moje kroky nebudou spočívat v krátkodobých zlepšeních, ale změnách, které umožní O2 udržet pozici lídra na trhu i v budoucnu.

Tomáš Budník
Tomáš Budník

Ohodnoťte tento článek!