Sport v televizi má v Česku tři významné hráče. Kromě České televize, jejíž sportovní kanál naladíte prakticky všude, nabízí exkluzivní přenosy internetové televize Digi TV a O2 TV. Každý má práva na něco jiného a největším sportovním fanouškům nezbývá, než mít předplacené obě služby (+ koncesionářské poplatky).

O2 nyní oznámilo získání práv na všechny zápasy hokejové extraligy až do roku 2023, každou sezónu půjde zhruba o osmdesát přenosů. O2 ale nezískalo vše: vlastník práv, společnost BPA Sport Marketing, nově rozdělila práva mezi Českou televizi (která měla doposud na extraligu monopol) a O2 TV.

Vyznat se ve vysílacích právech není lehké – O2 TV má exkluzivitu pro hrací dny středa, pátek a sobota, ČT si může vybírat v úterý a neděli. Ve vyřazovacích zápasech play-off se budou obě televize střídat v právu první volby na to, který zápas odvysílají.

Kolik stojí sport?

O2 TV má sportovní stanice již v nejnižším balíčku za 399 Kč měsíčně a lze využívat i jednodenní předplatné (kvůli jednomu konkrétnímu hracímu dnu) za 99 Kč na den. Digi TV nabízí sport v příplatkovém balíčku (299 Kč + 149 Kč), v nejvyšším tarifu za 799 Kč měsíčně, nebo v samostatném tarifu bez běžných stanic (pouze sport a ČT) za 349 Kč měsíčně.

Česká televize nedávno přišla i o práva na Ligu mistrů, získala je právě O2 TV. ČT má nyní práva na zápasy hokejové reprezentace, mistrovství evropy i světa ve fotbale. O2 TV má kromě hokeje kompletní práva na Ligu Mistrů, 1. českou fotbalovou ligu, tenisovou ATP (tu ale uvádí i Digi TV) a WTA, W2C rally či basketbalovou euroligu. Digi TV vlastní práva na anglickou Premiere League, Bundesligu, španělskou La Ligu či tenisovou ATP.

Ilustrační foto (zdroj: macblack / Pixabay)

Řadu dalších sportovních soutěží nabízí exkluzivně stanice Sport 1, Sport 2, Arena Sport, Nova Sport či Eurosport. Kde se dají naladit zjistíte v naší přehledové tabulce českých IPTV. Zatímco Českou televizi můžete sledovat z téměř jakéhokoliv zdroje v rámci koncesionářských poplatků, Digi TV je dostupná jako placená služba přes satelit nebo lépe přes internet, stejně tak O2 TV.

O2 TV si s Českou televizí rozdělilo práva na hokejovou extraligu
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 2 hlasů