Občané USA chtěli, aby vláda postavila Hvězdu smrti. Bílý dům to odmítl

0

Ve Spojených státech funguje jedna zajímavá věc. Občané mohou navrhovat petice přímo na stránkách Bílého domu a když získají třicet tisíc podpisů, musí se jí vláda zabývat. V polovině listopadu se přitom objevila žádost, aby USA postavili do konce roku 2016 Hvězdu smrti (známou z filmu Star Wars).

V petici byla žádost odůvodněna tím, že Hvězda bude sloužit k obraně země a současně se při její stavbě vytvoří řada nových pracovních míst. Vláda se peticí skutečně zabývala a nyní vydala stanovisko, které vtipně nazvala This Isn’t the Petition Response You’re Looking For (Toto není odpověď na petici, kterou hledáte, narážka na Star Wars).

Jako důvod odmítnutí úředníci uvedli, že stavba Hvězdy smrti by stála více, než 850 biliard dolarů a úřad nepodporuje ničení planet. Nicméně autorům petice sdělili, že již jedno podobné zařízení máme, jmenuje se ISS. Současně připoměli, že vesmír již není pouze vládní záležitostí, ale zabývá se jím řada soukromých firem, mj. i přes program NASA’s Commercial Crew and Cargo Program Office (C3PO, opět narážka na Star Wars).

Darth… ehm, tedy Obama, se k petici nevyjádřil. Přejeme vládě USA hodně štěstí s robůtkem na Marsu a doufáme, že začne stavět alespoň dříve, než Čína.

 

.

Ohodnoťte tento článek!