Občerstvení a služby ve vlaku Leo Express si objednáte elektronicky. Internet bude na palubě také

0

Letos na železniční trať mezi Prahou a Ostravou vtrhne již druhý soukromý dopravce, Leo Express „paštikáře“ Leoše Novotného. Firma již dříve avizovala, že její pantografové jednotky Stadler Flirt budou vybaveny systémem palubního infotainmentu, který dodá společnost Nomad Digital.

Nyní Leo Express slibuje nejen možnost stálého připojení pomocí Wi-Fi, ale také objednávání služeb elektronickou cestou. Kromě toho bude možné na internetu sledovat aktuální polohu vlaku a další informace o jízdě; ke stejnému účelu bude sloužit také celkem devatenáct LCD panelů v každé soupravě.

Vedení Leo Expressu pózuje v první převzaté soupravě. Leoše Novotného pravděpodobně znáte, možná ale neznáte muže v levém dolním rohu. To je provozní ředitel Jan Paroubek, veterán z ČD a Regiojetu, jemuž Radim Jančura vděčí za rozjezd svého železničního projektu.

Právě na výpadky internetového připojení a vlakový personál nestíhající roznášet veškeré objednané občerstvení si nejčastěji stěžují cestující ve vlacích Regiojet podnikatele Radima Jančury. Druhý zmíněný problém chce Leo Express alespoň částečně řešit tím, že poskytne cestujícím možnost objednat si donášku občerstvení elektronicky a elektronicky jej i zaplatit.

Dopravce taktéž slibuje, že připojení k internetu bude oproti konkurenci spolehlivější, zajistit to má zařízení připojené na sítě všech operátorů a podporující všechny myslitelné i nemyslitelné standardy pro mobilní bezdrátová data – jmenovitě „GPRS, CDMA, UMTS, 2G, 3G“, v budoucnu též LTE (4G) a připojení přes satelit.

Libovolný počet zvučných zkratek ale nedokáže obejít fyzikální zákony určující šíření mikrovln ve členitém terénu nebo v tunelech, takže tento slib bychom měli brát trochu s rezervou. Satelit zní slibně, ale žádné závratné přenosové rychlosti z toho asi nebudou.

Zdroj: tisková zpráva

Ohodnoťte tento článek!