Obchod s falešnými lajky kvete. Během dvou let se jich na Facebooku objevilo až 100 milionů

Kdo úspěšně sbírá interakce, má větší zásah.

0
Facebook
Facebook

Nejspíš vás to nepřekvapí, ale na Facebooku se to hemží falešnými lajky a komentáři. Výzkumný tým z University of Iowa provedl analýzu a objevil síť webových služeb, které se zaměřují na prodej lajků. Našel přes 50 stránek, kde tento obsah seženete. Výplatou je udělení určitých oprávnění k přístupu k účtu, který je následně použit pro šíření falešných komentářů a lajků v jiných účtech.

Z výzkumu vyplývá, že se do spamové sítě zapojil více než milion účtů, které vygenerovaly až 100 milionů lajků mezi roky 2015 a 2016. Účelové směny lajků porušují pravidla Facebooku a není těžké domyslet si, jak vzniká motivace k použití podobných služeb. S rostoucím počtem interakcí je příspěvek na sociální síti algoritmem považován za stále důležitější, tudíž se častěji zobrazí lidem, jež vás sledují.

Služby jako DJ Liker (djliker.com) se živí reklamami na svých webech. Dalším zdrojem příjmů jsou placené služby, které vám slibují získat více ještě falešných interakcí. Kromě toho, že je podobné shánění lajků a komentářů pro své příspěvky neetické, se navíc dotyční jedinci vystavují nemalému riziku. Někomu neznámému dávají kompletní kontrolu nad svým účtem, což je zřejmě to nejhloupější, co se s takovým účtem dá provést.

Ohodnoťte tento článek!