Obchod s hudbou od Ubuntu už funguje i přes prohlížeč a telefon

0

Hudbu šlo dříve nakupovat pouze v operačním systému Ubuntu prostřednictvím přehrávačů Rhythmbox a Banshee, o integraci s cloudem Ubuntu se staral plugin. Canoncial do webového rozhraní Ubuntu One přidal novou záložku pro hudbu, zároveň vypustil aplikaci Ubuntu One Music pro Android a iOS.

Hudba koupená přes cloud Ubuntu se automaticky stáhne do všech počítačů, se kterými máte účet spárovaný (oficiální klient existuje i pro Windows), hudbu do mobilních zařízení bude možné streamovat přes internet.

Nový Music Store na webu umí všechno, co zvládal jeho předchůdce v Rhythmboxu. Canoncial se nedomlouvá s jednotlivými umělci a vydavatelstvími na licencích k prodeji hudby, naopak využívá služeb online obchodu s hudbou 7digital ve vlastním kabátku, výběr je u obou obchodů stejný.

7digital a potažmo Ubuntu Music Store jsou pro nás zajímavé už proto, že nákup hudby bez problémů funguje i v České republice. Platí se kartou. Audio nahrávky jsou dostupné ve formátu MP3 s datovým tokem 320 kbit/s, samozřejmě bez DRM. Cena alb je u 7digital i Ubuntu shodná, v mnoha případech je o něco málo nižší než u iTunes. I 7digital má vlastní aplikaci na nakupování hudby pro chytré telefony.

Canoncial navíc všem, kteří si skrz cloud Ubuntu koupí nějakou hudbu do konce října dá předplatné ke službě Ubuntu One Music Streaming na půl roku zdarma. Předplatné na streamování běžně stojí 3,99 USD měsíčně a zahrnuje 20 GB prostoru pro soubory, fotky a hudbu. V ceně také je streamování hudby do iPhone nebo telefonů s Androidem přímo z webového prohlížeče.

 

 Zdroj: Canoncial

Ohodnoťte tento článek!