Obchody v obchodě. Do Windows Store přichází alternativní katalogy aplikací

0

Některé věci jsou prostě trochu bizarní. Zvláštní pocit ale jistým firmám nezabránil v tom, aby do Windows Store protlačily vlastní aplikace, které slouží jako další katalogy aplikací. Ještě měsíc před oficiálním uvedením Windows 8 na trh se tak Windows Store, oficiální katalog zabudovaný přímo v systému, plní dalšími katalogy od třetích stran.

Jeden z nich vlastní Intel. Jeho AppUp Center není žádnou novinkou, aplikace se snaží prodávat již několik let. Cílí především na vlastníky notebooků. Nyní si vyrobil pro změnu dotekovou aplikaci a zkusí štěstí na úplně nové platformě. Prodává prakticky všechno, od her po bezpečnostní software. AppUp Center oproti Windows Store nabízí desktopové programy. Microsoft do svého katalogu dovoluje umístit pouze odkazy na webové stránky, rovnou si je z Windows Store nestáhnete.

 

Druhý alternativním katalog pochází od serveru Softonic. Ten můžete znát z webu. V jeho případě se tak nabídka vybraných aplikací pouze přesouvá z  webových stránek do dotekové aplikace. Ani jeden ze zmiňovaných zástupců se v českém Windows Store nenachází.

Zdroj: Neowin

Ohodnoťte tento článek!