Obejděte nutnost restartu po aktualizaci Windows

0

Některé aktualizace se vztahují k souborům nebo službám, které využívá systém Windows. Tento typ aktualizací nelze nainstalovat, když jsou Windows spuštěna, takže je potřeba zavřít spuštěné programy a restartovat počítač. Teprve pak je proces aktualizace dokončen.

Windows 7, podobně jako předchozí verze systému, dají uživateli o této skutečnosti vědět prostřednictvím následující výzvy:

Je sice možné restartování počítače odložit až o 4 hodiny, po jejich uplynutí se však dialog objeví znova. Může se však stát, že máte rozdělanou důležitou práci, stahujete objemný soubor nebo zkrátka nemůžete v tomto okamžiku některé programy ukončit a zobrazování dialogu vás obtěžuje. V zápalu práce navíc nedopatřením můžete klepnout na nesprávné tlačítko a restartování tak odsouhlasit.

V horším případě vám také Windows mohou nekompromisně oznámit, že počítač bude po uplynutí určité doby automaticky restartován a vy s tím na první pohled nemůžete nic udělat.

Pro tyto případy existuje možnost vypnutí služby Windows Update prostřednictvím Příkazové řádky. Nemusíte se obávat, že by se služba již znovu nespustila nebo by se aktualizace nenainstalovala. Ke spuštění Windows Update dojde po restartování počítače.

Otevřete nabídku Start a přejděte na Všechny programy | Příslušenství. Pravým tlačítkem klepněte na položku Příkazový řádek a z kontextové nabídky zvolte příkaz Spustit jako správce. Případnou výzvu UAC potvrďte klepnutím na Ano. Poté napište následující příkaz

net stop „windows update“

a potvrďte ho stisknutím klávesy Enter:

Pokud si nepřejete, aby Windows 7 automaticky instalovala aktualizace, můžete změnit nastavení služby Windows Update. V nabídce Start klepněte na Ovládací panely a poté přejděte na Systém a zabezpečení | Windows Update. V levém sloupci klepněte na odkaz Změnit nastavení. Na tomto místě můžete zvolit způsob, jakým budou aktualizace stahovány a instalovány.

K tématu: Windows 7: pryč s nepotřebnými aktualizacemi

Ohodnoťte tento článek!