Objevily se první fotky karty GeForce GTX 1050 Ti a levného Pascalu GP107

0

Prý 18. října by měla od Nvidie přijít grafika GeForce GTX 1050 Ti, která rozšíří soupisku modelů založených na nové architektuře Pascal a FinFETových tranzistorech o kus níž do pásma levnějších karet. Minulé pondělí jsme tu měli údajné parametry této karty i slabšího modelu GTX 1050 (nebo aspoň jejich pracovní nástřel). Teď o víkendu k nim přibyly i první obrázky, svědčící o tom, že je tato GeForce skutečně na cestě do regálů obchodů.

Jako obvykle se snímky vynořují v Číně (na Baidu) a měly by zachycovat kartu GeForce GTX 1050 Ti, tedy model, kde bude nový Pascal GP107 „v plné palbě“. Konkrétní provedení by snad mělo být od firmy Colorful, takže v našich končinách jej asi nenajdeme, soustředí se totiž právě na lidovou/komunistickou Čínu, do Evropy nevyváží. Kromě toho, že jde o model „Ti“, prozrazuje nálepka také, že na kartě jsou 4 GB paměti GDDR5.

Uniklé fotografie GeForce GTX 1050 Ti (Zdroj: Baidu)
Uniklé fotografie GeForce GTX 1050 Ti (Zdroj: Baidu)

Míra rozmazání a kompresních škod je na fotografiích bohužel značná, takže nelze identifikovat paměťové čipy a ani na GPU samém toho moc patrného není. Označení je ale asi skutečně GP107-400-A1, jak tvrdil už před časem BenchLife (tehdy se však ještě nevědělo o označení plné verze jako GTX 1050 Ti). Čip samotný se zdá být proti GP106 poměrně malý a tedy potenciálně levný.

Uniklé fotografie GeForce GTX 1050 Ti (Zdroj: Baidu)
Uniklé fotografie GeForce GTX 1050 Ti (Zdroj: Baidu)

Bohužel nelze pořádně přečíst, zda se na povrchu píše „Taiwan“, zdá se ale, že ano. To by možná mohlo potvrzovat, že jde stále o 16nm čip od TSMC a že pokud je šeptanda o výrobě levnějších Pascalů na 14nm procesu (GlobalFoundries/Samsung) pravdivá, čipu GP107 se ještě netýká. Pokud ovšem tento potisk neznačí jen místo pouzdření, ne litografického procesu.

Uniklé fotografie GeForce GTX 1050 Ti (Zdroj: Baidu)

Paměťové čipy jsou zdá se čtyři jen z jedné strany (přesně na 128bitovou sběrnici). PCB vypadá relativně jednoduché, ale má napájení s 3+1 fázemi (které však mohou být celkově slabší) jako referenční GTX 1060. Je vidět také přídavný napájecí konektor pro lepší taktování či rezervu, byť spotřeba referenční verze má být údajně jen do 75 W. Toto PCB je tedy asi nereferenční (pokud se vůbec nějaké referenční tedy bude prodávat). Na trhu by asi měly být i verze bez přídavného napájení.

Srovnání čipu GP106 (vlevo) a GP107 (vpravo; zdroj: VideoCardz)
Srovnání čipu GP106 a GP107 (Zdroj: VideoCardz)

 

Karta by podle tohoto PCB nemusela být nijak drahá, ale jaké ceny přesně očekávat, zatím nevíme. Dosavadní úniky sice o možných cenových hladinách pro GeForce GTX 1050 Ti a GTX 1050 někdy hovořily, pokud však vím, vždy šlo jen o úsudky a spekulace, nikoliv o únik informací přímo z plánů Nvidie. Ty také ještě nemusejí být finální, s cenou se někdy hýbá ještě velmi krátce před vydáním. Na tuto informaci si tedy ještě budete muset počkat.

 

Zdroj: VideoCardz

Objevily se první fotky karty GeForce GTX 1050 Ti a levného Pascalu GP107

Ohodnoťte tento článek!