Objevte novou kalkulačku ve Windows 7

0

Integrovaná kalkulačka si až do příchodu Windows 7 zachovávala prakticky neměnnou podobu i funkce. V nejnovější verzi Windows se však kromě přepracovaného vzhledu může pochlubit i významně rozšířenou funkcionalitou. Pro vyzkoušení nových funkcí přejděte na Start | Všechny programy | Příslušenství a klepněte na položku Kalkulačka, nebo jednoduše napište název aplikace do vyhledávacího řádku nabídky Start a spusťte ji tímto způsobem.

Pokud otevřete nabídku Zobrazit, všimněte si nových dvou módů kalkulačky, kterými jsou Programátorská aStatistická. Všechny pokročilé matematické funkce byly doposud součástí kalkulačky Vědecké. Nyní se však ty statistické přesunuly do statistického módu a převody mezi soustavami nebo konstantami naopak do módu programátorského.

Úplnou novinkou jsou pak praktické převodní funkce, které můžete aktivovat opět v nabídce Zobrazit. Ve Windows 7 můžete snadno spočítat rozdíl mezi dvěma daty, spotřebu pohonných hmot, splátky hypotéky či leasingu. Velmi praktická je také integrace převodů měrných jednotek.

Kalkulačka automaticky sleduje historii všech výpočtů provedených v rámci jedné relace. Historie je k dispozici ve standardním a vědeckém režimu, zobrazíte ji stisknutím Ctrl+H nebo klepnutím na příslušnou položku v nabídce Zobrazit. Hodnoty v historii je možné měnit, a to dvojklikem na daný výpočet.

Ohodnoťte tento článek!