Obrazem: P45 od Gigabyte

0

Z fóra XFastest.com pocházejí následující snímky. Je na nich dosud nevydaná základní deska Gigabyte s čipsetem Intel P45 + ICH10. Její celý název je GA-EP45-DS3P, písmenko E značí přítomnost technologie Dynamic Energy Saver, DS3P označuje, že deska je mířena do střední třídy. Zatímco ale historicky první deska jména DS3 (s čipsetem P965) působila poměrně spartánsky, zde najdeme i vychytávky, kterými se deska přibližuje dražím modelům.


Klikněte pro zvětšení

Heatpipe, která propojuje heatsink na severním můstku a na napájecích obvodech, je možná trochu zbytečná, oproti dražím deskám je ale chlazení stále docela střízlivé. Tímto pojmem by se dal označit celý layout desky, snad jen IDE port by mohl být umístěn blíže ke kraji.

Popisky na tištěném spoji nám říkají, že deska podporuje procesory s FSB 1600 MHz a paměti DDR2 s taktem až 1200 MHz. PCI Express sloty odpovídají specifikaci PCIe 2.0, je podporováno CrossFire s rozložením linek x8 + x8 (třetí slot má zřejmě pouze 4 linky, leč zapojení tří Radeonů do multi-GPU nic nebrání).

Ze zadního panelu zmizely zastaralé paralelní a sériové porty. Sériový port je ale možno vyvést z desky pomocí bracketu. Jediné, co by tak někdo mohl postrádat, jsou eSATA porty.

 

A nakonec ty vychytávky, o kterých jsem mluvil na začátku. Dole na desce jsou tři tlačítka zapínání/vypínání, reset a vyčištění CMOSu (hlavně ten se bude chorobným přetaktovávačům hodit, laborování s jumperem určitě každý rád oželí). A jak že je tam dole najdete? Pro pohodlnost jsou podsvícené. Ostatně, Gigabyte na GA-EP45-DS3P svítivými diodami vůbec nešetřil…

Všechny fotografie: xfastest.com

 

Obrazem: P45 od Gigabyte

Ohodnoťte tento článek!

Sdílejte