Obrázky z Windows Store odhalují aplikaci Bing Maps

0

O Windows 8, sestavení č. 8250, se říká, že právě tohle bude onen Consumer Preview. 29 února zjistíme, jestli se spekulace potvrdí. Pokud ano, budeme mít zase o jedno překvapení méně, neboť se v hlubinách čínských fór (obří vodoznak PCBeta.com je, myslím, dost výmluvný) opět vyskytlo několik obrázků, tentokrát zaměřených na katalog aplikací Windows Store. Jako první si můžete prohlédnout samozřejmě úvodní obrazovku obchodu. Máme tady krom jiných herní aplikaci Xbox Live Games, kterou Microsoft sliboval. Xbox Live Games známe už z platformy Windows Phone, takže si podle ní můžeme malovat, jak má asi vypadat verze pro Windows 8. (Aspoň do doby, než ji spatříme na vlastní oči a fantazie přestane být potřeba.)

Aplikace umístěné v této oblasti patří do šťastného výběru, jenž se dostane na výsluní. Kde jinde si jich uživatel všimne spíše než na hlavní straně Windows Store? O mapách od Bingu se také zatím nemluvilo, jak ale vidíme, aplikace bude. A jak se zdá, tak bude dokonce přepravená pro Consumer Preview.

Tip: Seznam aplikací předinstalovaných ve Windows 8 Consumer Preview odhalen

Na dalším snímku se objevuje sekce s hrami. Bohužel nepoznáme nic moc dalšího, možná jde jen o nějaký výběr provedený pomocí filtračních pravidel. Her pro Consumer Preview bychom zde totiž měli najít mnohem více.

Tip: Angry Birds a další hry pro Windows 8 již v únoru [Windows Store]

Takhle bude vypadat instalace aplikace. Indikátor slouží současně jako ukazatel stažení i průběhu instalace. Velmi podobně to funguje mj. ve Windows Phone.

Další obrazovka pravděpodobně ukazuje určitý výběr aplikací, v tomto případě by mohlo jít o kousky od Microsoftu. Všimněte si posledního, zeleně označeného zástupce. Ten má sdružovat e-mail, kalendář, kontakty a něco dalšího. Že bychom snad měli tu čest s novodobou podobou sady aplikací Windows Live?

A konečně, detail konkrétní aplikace. Zobrazují se zde všechny podstatné informace, hodnocení, pár ukázek ve formě obrázku a textový popis.

Zdroj: Windows 8 Beta

Ohodnoťte tento článek!