Obří fotomobil Oppo N1 v prodeji už za týden. Bude stát 12 500 Kč

0

Čínský výrobce na Googlu+ prozradil datum prodeje své nové vlajkové lodi. Oppo N1 přijde na trh už příští úterý 10. prosince, evropská cena činí 449 eur. A protože bude telefon prodávat evropská pobočka, nemusíte platit clo, DPH je v ceně a poštovné má Oppo u zboží nad 100 eur zdarma. Takže oněch 449 eur (12 330 Kč) je i cena konečná.

Oppo N1 v prodeji od 10. prosince
Oppo N1 v prodeji od 10. prosince

Oppo je jedna z nejnadějnějších čínských značek. Výrobce se opravdu snaží nepodceňovat důležité parametry, ale přitom zachovává sympatické ceny. To je případ také N1. Telefon dostane údajně nejlepší foťák. Rozhodně  je originální, je totiž umístěný na otočném kloubu, takže můžete tradičně fotit věci před sebou, ale také pěkné autoportréty (anglicky se tomu hezky říká selfies). Snímač o velikosti 1/3,06″ a rozlišení 13 Mpx vyrobilo Sony, před něj výrobce usadil světelný objektiv (f/2.0). Telefon má dvě různé diody na měkké a tvrdé světlo, takže noční fotky budou přirozenější. Oppo si dalo záležet i na rychlosti, ze zamknuté obrazovky prý první snímek pořídí do šesti desetin sekundy.

 

En-jednička uchvátí i zbytkem těla. Kvůli 5,9″ displej s rozlišením 1080 × 1920 px je telefon opravdu velký a těžký (213 gramů). Na zádech najdeme touchpad, který slouží k posunování dokumentů a webových stránek. Oppo k telefonu dodává ještě speciální klíčenku, která telefon na dálku prozvoní a zároveň funguje jako dálková spoušť foťáku. Obří je také akumulátor, kapacitu 3610 mAh vídáme spíš u 7″ tabletů.

Hardwarová výbava už tak oslnivá není. Čtyřjádrový Snapdragon už dnes není nejrychlejší, 2 GB RAM a 16/32 GB úložné paměti je taktéž standard. Zajímavostí je, že si uživatelé budou moci zvolit operační systém. Oppo jej dodává s komunitním CyanogenModem a také vlastním Colorem. V obou případech jde o Android.

Ohodnoťte tento článek!