Obří skříň od Thermaltaku bude nyní k dispozici i ve sněhově bílé barvě

0

Počítačové skříně, které mají interiér uspořádaný tak, že se základní deska instaluje do vodorovné polohy, jsou většinou určené pro malé sestavy. Thermaltake se svým modelem Core X9 toto nepsané pravidla boří. Doposud byla skříň dostupná pouze v černém provedení, nyní se na trh chystá bílá verze, která na první pohled působí mnohem luxusnějším dojmem.

Thermaltake Core X9 měří úctyhodných 502 × 380 × 640 mm a váží 17 kilogramů. Díky rozměrům je uvnitř dostatek místa pro základní desky formátu E-ATX. Samozřejmostí je podpora i menších formátů ATX, micro ATX a mini ITX. Pro grafické karty je připraveno 8 slotů. Jejich délka může být až 400 mm, což bohatě dostačuje i nejvýkonnějším kartám.

 

Napájecí zdroj se osazuje společně s pevnými disky do spodní podlaží. Celkově se do Core X9 vejde až 9 pevných disků. Pro optické mechaniky a jiná zařízení jsou připraveny tři 5,25″ sloty.

Samotnou kapitolou jsou možnosti chlazení. Kromě obou prosklených bočnic je zbytek skříně perforovaný, takže o přístup vzduchu do interiéru nebude nouze. Popisovat počet a rozmístění pozic pro ventilátory by zabralo nejméně jednu normostranu. Výrobce si naštěstí připravil schéma, kde je vše názorně vidět.

Thermaltake Core X9

Veškeré rozšiřující konektory jsou osazeny na levém boku čelního panelu. Čtveřice konektorů USB 3.0 je doplněna audio výstupy. V jejich blízkosti jsou také tlačítka pro spuštění a reset sestavy a indikační LED.

Thermaltake Core X9 v černém provedení se již delší dobu prodává. Její cena se pohybuje kolem 5 000 Kč. Cena chystané bílé verze nebyla oznámena, ale podle všech očekávání by se mělo pohybovat kolem stejné hranice. Zájemců o tuto skříň zřejmě nebude mnoho, ale pokud se chystáte pořídit si nadupanou sestavu s několika grafickými kartami a vodním chlazením, může být Core X9 horkým kandidátem.

Zdroj: Thermaltake

Ohodnoťte tento článek!