Obtěžují vás reklamy na internetu? AdTrap vám (prý) pomůže s jejich odstraněním

0

Internetová reklama je v dnešní době na webu všudypřítomná a uživatelé mají jen minimum šancí, jak ji uniknout. Buď chodíte na stránky, kde reklama není (řekněte nám o nich, jdeme tam taky), nebo se s větší či menší úspěšností snaží o softwarové zablokování zobrazované reklamy.

AdTrap

Nyní se ale na stránkách Kickstarter objevilo speciální zařízení, které slibuje kompletní odstranění internetové reklamy. Jak toho dosáhne? Jedná se o jednoduchý počítač fungující na Linuxu, který se připojuje k vašemu routeru a reklamy tak do vašeho počítače (nebo také tabletu či mobilního telefonu) vůbec nepropustí. Alespoň to jeho tvůrci tvrdí. Zatím totiž mají v ruce prototyp, vlastní firmu a shánějí investice pro svůj projekt. Pokud je podpoříte, mohli byste AdTrap získat už začátkem příštího roku. Teprve tehdy se budeme moci dozvědět, jestli AdTrap skutečně dokáže to, co slibuje a jestli se vyplatí za něj zaplatit zhruba 2 700 Kč. Pokud autoři opravdu nepřehánějí, mohli by doslova spustit internetovou revoluci.

AdTrap

Tak co myslíte, vrátí se pionýrské doby „čistého“ internetu s minimem reklam? Je podobné řešení vůbec technicky schůdné? A nestane se internet informačně mnohem chudší, když poskytovatelům obsahu vyschnou příjmy z internetové reklamy?

Zdroj: Kickstarter

 

Ohodnoťte tento článek!