Ochrana Windows 7 opět prolomena hackery

0

Crack na finální verzi Windows 7 se objevil už dříve, když systém nebyl ještě ani v prodeji. Microsoft ale brzy zavedl protiopatření. Nyní se objevil další způsob jak si zajistit tento nový systém bez placení, nelegálně.

Hackerům se podařilo obejít jedno z klíčových zabezpečení Windows 7 a zrušit 30-denní aktivační lhůtu. Systém se sice nebude při validaci tvářit jako pravý, nicméně bude teoreticky fungovat po neomezenou dobu bez nutnosti zadat licenční klíč.

Microsoft prohlásil, že si je chyby vědom a usilovně pracuje na opravě. Rovněž výrazně doporučuje používat pouze originální software, neboť v pirátských verzích se často ukrývají škodlivé viry a další malware. Na to ostatně nedávno upozornil i Jeff Williams z centra Microsoftu pro ochranu před škodlivým softwarem.

Zdroj: CNET

Ochrana Windows 7 opět prolomena hackery

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

 1. Tato myšlenka už kdysi byla realizována. U nás na střední, kdysi dávno učitelé měli pouze terminál bez disku bez ničeho a vše běželo ze serveru, ale toto řešení bylo časem zrušeno.
  Osobně nemám takovýto koncept rád, protože má řadu nevýhod:
  – Maily, dokumenty budou na serveru > bude k nim mít přístup teoreticky kdokoliv. minimálně hackeři, kterým se čas od času podaří servery napadnout.
  – ochrana mých dokumentů bude svěřena lidem, které ani neznám, když se něco stane nyní – mohu si vyčítat pouze sám, že jsem idiot, že jsem někde udělal chybu, ale takhle?
  – v případě zhroucení serverů mohu o soubory přijít. Jistě, mohu o ně přijít i při Disk craschi doma, ale přeci jen, mám možnost zálohovat, a klidně si soubory nechat u sebe a i na internetu. Kdysi se jedné firmě, kterou nebudu jmenovat, zhroutily počítače na kterých mělo stovky lidí maily, které nezálohovali, protože věřili poskytovateli. Po pádu disků provozovatele lidé nadávali, že přišli o poštu a dostalo se jim vyjádření “Nu, využíváte free mail, nic jste nám nezaplatili, tak co by jste chtěli? Je to riziko se kterým musíte počítat.”
  – Další věc, vše budete dělat prostřednictvím internetu. Co když se dostanu do míst (těch je v ČR více, než-li hodně), kde nebude internet. Najednou budu mít stroj k ničemu. Nebudu moci napsat ani poznámku, protože ji nebude kam uložit, vlastně nebude ani čím, protože poznámkový blok se bude tahat z internetu. U nás ve škole (nejmenovaná vysoká škola) ještě před měsícem nebyla vůbec možnost připojit se na internet, škola neměla bezdrátovou síť. Takže pokud bych přišel s NTB na přednášku, tak bych si asi poznámky neudělal. A obávám se že argument “nemůžeme přednášet, nemáme internet” by neobstál.
  – Spousta lidí si pořídila mobilní internet. Fajn, ale v některých oblastech je síla a stabilita signálu natolik špatná, že mail, který má megovou přílohu se mi stáhne asi na 7 pokus a po 10 minutách čekání. Bude tedy krása na takovémto internetu spouštět kupříkladu webový Excel. Už se na to těším!

 2. Jak se na tom nebude dat parit CS a jine hry (coz asi nepujde diky monopolu DX), je to pro me nepouzitelne. Bohuzel ja se proste po praci potrebuju odreagovat nejakou akcni strileckou a ty zatim jedou jen na Windows 🙁