Ochránci autorských práv se činí. Google z vyhledávače smaže milion odkazů denně

0

Cenzura funguje. Google by teoreticky jako vyhledávač měl zprostředkovat ty nejlepší výsledky nehledě na to, na jakou adresu vedou, v praxi však dostává přikázáno, aby z výsledků mazal nahlášené adresy vedoucí na weby s pirátským obsahem. Žádostí v posledních měsících rapidně přibývá, až jsme se dopracovali do současného stavu.

Firma teď smaže v průměru milion takových odkazů denně. Ještě před pár lety Google obdržel pouze několik desítek žádostí za rok. V minulém týdnu nicméně musel odstranit 7,8 milionu výsledků, což představovalo 10% nárůst ve srovnání s předchozím týdnem. A i ten byl rekordní. Držitelé práv se tedy nenudí.

 

Ke skokovému růst žádostí o smazání došlo v posledních třech letech. Odstraňování odkazů v takovém rozsahu již není možné, takže přichází ke slovu automatizované systémy. Jenže se tím zase odstraní odkazy na legitimní weby, které by se měly normálně zobrazovat ve výsledcích hledání. Hra na kočku a myš jen tak neskončí, mazání nikam nevede. Dočkáme se maximálně zvyšování počtu odstraněných odkazů.

Zdroj: TorrentFreak

Ohodnoťte tento článek!