Ocosmos OCS1 – první hrátky s Oak Trail

0

Na letošním podzimním Intel Developer Fóru byly k vidění nejen základní desky a netbooky, ale i první prototyp ultramobilního počítače/tabletu s Atomem příští generace (Oak Trail). Ocosmos OCS-1 poháněla 1,5 GHz verze a na SSD o kapacitě 32 GB měl rovnou Windows 7. Zařízení je přitom malé, má jen 4,8″ dotykový displej, avšak s rozlišením 1024×600 bodů.

Je ale vybaveno vysouvací QWERTY klávesnicí a dvěma osmisměrovými křížovými ovladači. Ty se nazývají OMOS a dle výrobce dokonce zvládnou nahradit touchpad, k dispozici navíc budou profily pro hry. OCS-1 si troufne i na MMORPG jako World of Warcraft či dokonce na Starcraft II, na videu je vidět úvodní video ze hry.

Prototyp UMPC Ocosmos OCS-1

Zařízení bude vybaveno 1,3MPix webkamerou vepředu a 3MPix fotoaparátem vzadu, kromě Wi-Fi a Bluetooth bude mít i 3G konektivitu, můžeme tak čekat distribuci i přes mobilní operátory.

Prototyp UMPC Ocosmos OCS-1

Zdroj: laptopmag

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. No, když jsem to dočetl, říkám super cena, koupím a vyzkouším…ale ouha, na CZC ho mají, ale za daleko vyšší cenu, a to za skoro 40k (!)…takže to je sakra rozdíl.(I kdyby cena byla myšlena bez DPH, tak to nejde…)