OCZ Fatal1ty 750W: za málo peněz hodně muziky

0

Hrubý pohled do ceníků internetových obchodů vás v případě zájmu o 750W zdroj příliš nepotěší: za cenu 2250 Kč připadá v úvahu pouze 700W OCZ ModXStream, jenž je už rok k mání. Dnes představená varianta Fatal1ty se mu podobá jak vzhledově, tak parametrově, vzhledem k de facto shodné ceně se proto nemohu ubránit dojmu, že se jedná o následovníka (byť s jinou nálepkou).

OCZ Fatal1ty je modulární zdroj (tj. s odpojitelnou kabeláží) se schopností dodat až 750 W. Samozřejmostí je vlastnění certifikátu 80+ Bronze, díky čemuž by se průměrná účinnost měla pohybovat okolo 85 %. Disponuje pouze jednou jedinou 12V větví (zatížení prozatím neznámé), vzhledem k ocenění SLI ready zvládne dodat mnoho „šťávy“.

O chlazení útrob se postará červeně podsvícený 135mm ventilátor. Zdroj samotný se ochrání před přehříváním a přepětím – záruka je pětiletá, což za danou cenu je celkem nadstandardní. Ta činí doporučených $109, v hrubém přepočtu vám vyjde částka 2220 Kč, což skoro přesně odpovídá rok starému ModXStream. Uvažujete-li nad koupí levného 7x0W zdroje a starší model od OCZ vám padl do oka, nekupujte a raději počkejte na novější verzi. Specifikacemi je o dost lepší.

Zdroj: vr-zone.com

Ohodnoťte tento článek!