OCZ končí s výrobou pamětí

0

První kroky, které nakonec vyústily v toto definitivní řešení, podnikl výrobce už loni v létě, když oznámil, že končí s výrobou levných pamětí a ponechá si už jen výrobu výkonných modulů. K vyšším ziskům to ale nevedlo, spíše naopak. Dozorčí rada se tedy v zájmu akcionářů rozhodla skoncovat s výrobou pamětí ke konci svého fiskálního roku, tedy k 28. únoru 2011.

A z čeho bude teď žít? V posledních letech zkoušela všechno možné od ovládánání „čtením myšlenek“ s OCZ Neural Impulse Actuator přes zdroje, herní klávesnice, herní myši a chladiče až SSD. Asi uhádnete, že největší výnosy má právě z výroby solid state disků (asi 78 %) a až o zbývajících 22 % se dělí zbývající produkty.

OCZ se tedy hodlá soustředit právě na lukrativní trh se SSD. Aby se výrobce v této oblasti udržel na vedoucích pozicích, bude i nadále pokračovat v investicích do výzkumu a vývoje a plánuje i navýšení prodejů a zvýšení svého podílu na trhu napříč všemi segmenty.

Stávající zákazníky ani své partnery ale nechce nechat „ve štychu“, slibuje plnou zákaznickou podporu i to, že před ukončením výroby ještě vypustí nové produkty, které byly v krátkodobých plánech (například moduly řady Fatal1ty připravované společně s ASRock pro jejich základní desky Fatal1ty pro Sandy Bridge či paměti s XMP profily pro Intel), další vývoj už ale nepokračuje.

 

OCZ Blade 2

OCZ Blade 2

 

Leckoho asi toto rozhodnutí nepotěší. Vždyť i v naší čtenářské anketě skončilo OCZ jako čtvrtý nejlepší výrobce pamětí roku 2010 hned po Kingstonu, Corsairu a Adata. Na druhou stranu ale můžeme být rádi, že jsou alespoň u pamětí díky konkurenčnímu tlaku ceny takové, jaké jsou a nevyplácí se tolik jako stále luxusní zboží v podobě SSD.

Zdroj: X-bit Labs, bit-tech

OCZ končí s výrobou pamětí

Ohodnoťte tento článek!