OCZ kupuje Indilinx

0

OCZ sice u svých SSD Agility a Vertex spoléhá na řadiče od firmy SandForce, jejich výběhová první generace ale používá řadič Indilinx Barefoot, u „value“ řady Onyx sáhlo OCZ po Indilinxu Amigos. Spojení jednoho z předních výrobců SSD s dodavatelem řadičů dává smysl a tak není velkým překvapením, že korejský Indilinx bude OCZ odkoupen.

OCZ bude platit svými akciemi v hodnotě 32 milionů dolarů, které reprezentují přibližně 9,5% podíl ve společnosti. Získá veškerých 45 zaměstnanců Indilinxu, dvacet patentů a blíže nespecifikovaný počet patentových přihlášek. OCZ bude však nadále odebírat řadiče i od jiných dodavatelů (konkrétně je zmíněn SandForce). Podobně Indilinx, který si ponechá své sídlo, ředitele i vrcholové manažery, bude své řadiče dodávat i jiným zákazníkům. Tento stav ale nemusí být dlouhodobý – možná Indilinx po přechodu pod křídla OCZ vyvine rovného soupeře pro produkty SandForce?

V tiskové zprávě ale není jediná zmínka o zastaralých řadičích Barefoot a Amigos, nýbrž o čipu jménem „Tinkerbell“. Tinkerbell je řadič pro paměť typu eMMC, což je standard pro kompaktní flash v BGA balení v přenosných zařízeních a spotřební elektronice. S typem paměťových karet MMC má společného to, že používá stejné komunikační rozhraní. Je možné, že OCZ kupuje Indilinx i proto, aby mohlo expandovat právě do oblastí smartphonů, tabletů, GPS navigací a různé spotřební elektroniky.

Zdroj: OCZ Technology

Ohodnoťte tento článek!