OCZ Octane: jak je na tom Indilinx Everest?

0

Společnost OCZ před časem odkoupila firmu Indilinx, která mj. vyrábí i řadiče pro zařízení typu SSD. OCZ samozřejmě nemeškalo a ihned po akvizici se pustilo do vývoje novinky s názvem Indilinx Everest, jež by měla konkurovat dnes nejužívanějším (a možná nejvýkonnějším) řadičům SandForce SF-228x a Marvell 88SS9174.

Recenzent měl k dispozici 512GB verzi Octane, ta samozřejmě podporuje i nejnovější rozhraní SATA 6 Gb/s. Jako soupeři byli vybráni Kingston HyperX 240 GB, OCZ Vertex 3 Max IOPS 240 GB, Intel SSD 510 250 GB, Samsung SSD 830 512 GB a nakonec Crucial m4 256 GB. Jak můžete vidět z grafu níže, novinka ze stáje OCZ se umístila těsně pod nejrychlejším Kingstonem, což je na novinku více než slušný výsledek. Crucial naopak vcelku pohořel.

Zdroj grafu: AnandTech

Povězme si ještě pár slov o specifikacích nového SSD – zaujme hlavně vyrovnávací paměť o kapacitě 512 MB, zařízení používá ke svému provozu 25nm MLC flash čipy od Intelu. Do budoucna je plánovaná také odlehčenější varianta s SATA 3 Gb/s a asynchronními MLC, dostupnost ani cenu však naneštěstí neznáme.

Zdroj: techPowerUp!

Ohodnoťte tento článek!