OCZ: poptávka po SSD stoupá

0

Společnost OCZ je jednou z mnoha, která na vlně SSD ujíždí již nějaký ten měsíc. Ve svém portfoliu nabízí několik modelů těchto zařízení – od nejslabší série Onyx (2,5″) po absolutní špičku v podobě Z-Drive R2 (čtení/zápis 1,3/1 GB/s, kapacita rovných 512 GB, rozhraní PCI-Express). Z nabídky si vybere každý, pro zájemce přikládám odkaz na oficiální stránku OCZ Technology.

„V poslední době jsme zaznamenali slušný nárůst poptávky v celém spektru nabízených SSD, jedná se o nejrychleji rostoucí část našich prodejů. Krom zlepšené hospodářské situace za tím stojí především skutečnost, že SSD zařízení jsou v současnosti dostatečně vyspělá a zákazníci si je mohou pořídit za zajímavé ceny,“ řekl Alex Mei, viceprezident OCZ.

Zajímavé je také přesné rozložení prodaných zařízení – i když společnost před nedávnem uvedla levné série Onyx a Solid 2, největší pozornosti se paradoxně těší to nejlepší (a nejdražší), co je dneska k dostání: Vertex a Vertex 2, Colossus a velice překvapivě také Z-Drive (hrubé parametry jsem zmínil výše).

„Zákazníci již neberou SSD jako cosi exotického, jsou si velmi dobře vědomi výhod, které jim přinesou oproti klasickým pevným diskům. Jejich cena za gigabajt neustále klesá; vyšší výkon a spolehlivost jsou neoddiskutovatelnými faktory hovořící pro koupi. Naším cílem je nadále nabízet výhodné produkty za zajímavé ceny, pokud možno i s co nejvyšším výkonem,“ uzavřel své vyjádření Alex Mei.

Zdroj: X-Bit Labs

Ohodnoťte tento článek!