OCZ Velodrive: fantastické SSD do PCI Express

0

OCZ vyvíjí nové superrychlé paměťové řešení, Velodrive. Jde o kartu do slotu PCI Express ×8 s bleskovou SSD pamětí a pravděpodobně závratnou cenou.

OCZ Velodrive je solid-state paměť s kapacitou 300, 600 nebo 1200 GB. Paměťové buňky typu MLC NAND flash jsou připojeny na celkem čtyři řadiče SandForce SF-1565 s možností zapojení do pole RAID 0 či RAID 1 (zřejmě za cenu poloviční kapacity). Zřejmě je možné zprovoznit i třeba RAID 5 nebo 10, OCZ režimy nespecifikuje. Karta do slotu PCI Express je nízkoprofilová, vejde se tak i do malých skříní. To nejdůležitější – přenosová rychlost činí až 1 GB/s pro zápis i čtení a 130 000 IOPS při náhodném zápisu 4kB bloků.

OCZ na svém novém počinu jako nejzajímavější prvek vidí právě možnosti konfigurace do polí RAID. Můžete si koupit opravdu velké SSD s naprosto extrémní rychlostí a ještě si užít různých metod spojování řadičů. Pravda je, že přínos jiných režimů než RAID 0 bude přinejmenším spekulativní.

Velodrive bude mít tříletou záruku a bude se prodávat za nespecifikovanou, ale velmi pravděpodobně alespoň pětimístnou cenu.

Zdroj: TCMagazine

Ohodnoťte tento článek!