Od 2. června platí nabídka výhodného upgradu na Windows 8 za 14,99 eura

0

Aby se prodeje počítačů úplně nezastavily, jak uživatelé čekají na příchod nového operačního systému, spouští Microsoft opět výhodnou akci, kdy si nyní sice koupíte stroj s aktuálními Windows, ovšem po vydání dostanete možnost přejít na novější verzi systému. Před lety jste takto mohli koupit Vistu a pak utéct na Windows 7. Tentokrát můžete pro změnu koupit Windows 7 a později vám bude umožněno upgradovat na Windows 8. Jak již dříve vyplývalo z uniklých informací, akce skutečně poběží od 2. června až do 31. ledna 2013. Pokud v tomto období koupíte počítač s OEM licencí Windows 7, získáváte nárok na výhodný upgrade na Windows 8.

Platí to pro všechny hlavní edice Windows 7, tedy pro Home Premium, Professional a Ultimate. Pokud zakoupíte dražší krabicové balení, tato nabídka vás pochopitelně mine. Majitelé krabicových Windows mají vždy možnost výhodně upgradovat. Neplatí to však pro levné OEM licence. Na zhruba polovinu roku se ale pravidla hry mění. Je vám patrně známo, že OEM Windows nejsou k dostání samostatně, ale pouze s novým počítačem. Pokud si stroj s Windows 7 pořídíte mezi 2. červnem a 31. lednem, můžete posléze levně dokoupit Windows 8 Pro. Za cenu 14,99 eura tedy dostanete vyšší ze dvou dostupných edic.

 

Osmičky počet edic eliminují na dvě, přičemž ta lepší nese označení Pro. Za necelé čtyři stovky tedy budete moct v rámci programu Windows Upgrade Offer přejít ze Sedmiček na Osmičky v nadstandardní výbavě. Nutno podotknout, že ve Spojených státech uživatelé zaplatí o něco méně. Dají také 14,99, avšak nikoli eura, nýbrž dolaru. Microsoft tedy cenu pro náš region neuzpůsobil, drží se nespravedlivého poměru jedna ku jedné a na měnu se neohlíží. (Podobně to dělá například digitální herní obchod Steam.) Na druhou stranu můžeme být za tuto nabídku pořád rádi, protože nová licence vás vyjde mnohem dráž. Váš nárok na upgrade nicméně nepotrvá věčně.

Musíte jej uplatnit do 28. února 2013, po tomto datu budete mít smůlu, na Windows 8 Pro za výhodnou cenu již nebudete moci přejít. Pokud si tedy koupíte nový počítač, zaregistrujte se na webu windowsupgradeoffer.com. Po vydání systému si jej budete moci stáhnout, informováni o tom budete formou e-mailu. Pokud chcete, Microsoft vám zašle instalační DVD, ovšem za příplatek, který by se měl pohybovat mezi 20 až 30 eury. K zaplacení musíte použít buď platební kartu (Visa či Master Card), nebo PayPal. Počet licencí na zákazníka je omezen na pět. Získáte také 90denní podporu od Microsoftu.

Pokud vám něco není jasné, zamiřte na web windowsupgradeoffer.com, kde naleznete další informace a často kladené otázky a odpovědi. Stránka obsahuje také český překlad.

Zdroj: Tisková zpráva

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Nevidím důvod proč by to nešlo. Jediný problém by pro kohokoliv jiného byly možná peníze a udržitelnost takového modelu. Ale ani jeden z těchto problemů Apple nemá. Moc subjektů nemá přebytečných 100mld USD. Pro představu to je dvojnásobek ročního rozpočtu ČR… Apple má tedy dost šlupek, aby byl plně soběstačný. A samozřejmě tohle jsou jen start money, které by pokud by to bylo potřeba mohly být jen zlomkem… Tohle by bylo extrémní lákadlo pro vládu US a mnoho dalších soukromých subjektů, které by do vlaku Apple podporovaného vládou skočili bez rozmýšlení…

    S tím souvisí i udržitelný obchodní model do budoucna. Sice by vzrostly náklady, ale musíte počítat s odečtem a finančními pobídkami, které by vláda USA zcela jistě poskytla…

    Jinou otázkou je jaké by to mělo konečné důsledky. Pravděpodobně by se vše smíchalo do podobné symbiózy jakou má Samsung+Jižní Korea. Což by se zcela jistě většině ostatních (MS, Google, EU, Čína…) nelíbilo…

  2. Nevidis proc by to neslo? Ja zase vidim asi deset duvodu proc je to nesmysl. Apple je firma vlastnena akcionari. Jak myslis, ze by reagoval trh na zpravu o presunu vyroby do us? Povim ti to – sesupem z $500+ volnym padem, dale by jsi vaporizoval postupne cash co Apple ma. Samsungu by jsi totalne vyklidil pozice. Mam pokracovat?