Od Microsoftu dorazí na podzim 3D ovládání telefonu pomocí senzorů

0

Nejméně jedno zařízení s Windows Phone v tomto roce překvapí netradičním způsobem ovládání. Podle nových informací Microsoft připravuje funkce podobné Kinectu, který přibaluje ke konzolím Xbox. Co si pod tím představit? To, že senzory v těle budou snímat pohyb nejen před displejem.

Tip: „Kindle Phone“ přijde už 18. června. Amazon jej ukázal na videu

Technologii se podle The Verge interně říká 3D Touch, případně Real Motion. Jedná se o dědictví Nokie, jež na ní několik let pracovala. Pokud si pamatujete na drby z uplynulých měsíců, tak se tam se už 3D ovládání naťuklo. Prvním zařízením bude na podzim McLaren od Nokie. Ostatní výrobci k technologii přičichnou až později.

Nokia si nějakou dobu zachová konkurenční výhodu. Očekávejme funkce jako automatické přijetí hovoru, když přístroj přiložíte k uchu. Položíte-li jej na stůl, pro změnu se automaticky zapne hlasitý odposlech. Hovor ukončíte zasunutím telefonu do kapsy. Přibudou i blbůstky typu uzamknutí orientace displeje, když ležíte v posteli.

 

Telefon se v ní obvykle natáčí tak, jak se nám to ani trochu nehodí. Ačkoli se bavíme o relativních drobnostech, jejich dopad na používání smartphonu bude pravděpodobně výrazný. Microsoft se snaží na svou stranu naklonit vývojáře her a aplikací. Ty v případě zájmu čeká dost práce. Senzory by měly být rozmístěné i podél těla.

Přejíždění prstu po straně přístroje opět způsobí interakci se systémem. Mj. tímto způsobem prý budeme snadno přibližovat snímky. Snahou je usnadnit ovládání a současně odstranit fyzická tlačítka, např. na vypnutí. 3D Touch měl údajně přijít už s Windows Phone 8.1 a Nokií s kódovým označením Goldfinger, ale z toho sešlo.

Technologie půjde ruku v ruce s upraveným uživatelský prostředím. Bude např. možné prstem vybrat dlaždici, aniž byste se přímo dotkli obrazovky. Podobné experimenty jsme již viděli (u Samsungu) a nedá se říct, že by z pohledu uživatele představovaly klíčovou vlastnost. Když budete nad dlaždicí, sešikují se před vámi další dlaždice aplikací, souvisejících s tou vybranou. Bude to revoluce?

Zdroj: The Verge

Ohodnoťte tento článek!