Odhalte opravdové schopnosti Siri – stačí k tomu malý trik

0

Hlasová asistentka Siri zabudovaná v iOS dokáže pouhými hlasovými pokyny provést opravdu širokou škálu úkolů. Jedná se o velmi šikovného pomocníka, který ale stále disponuje mnoha zamítavými odpověďmi – jednoduše kvůli jeho uzamčené povaze. Na všechny pokyny Apple nestačí.

Ve chvílích, kdy u Siri narazíte na odpor, můžete vyzkoušet novinku v podobě GoogolPlex, která slibuje opravdu naplno. Vše je vyřešeno skrze změnu proxy serveru sloužícího pro rozpoznávání hlasových pokynů – místo serveru společnosti Apple se využije server GoogolPlex. Hlasové pokyny pak mohou obsluhovat celou řadu věcí nejen v domácnosti. Můžete ovládat Spotify, odemykání vozu, intenzitu osvětlení v pokoji nebo třeba teplotu vytápění.

V čem je ale tedy háček? Na rozdíl od Siri, kde proudí data pouze skrze servery Apple, je zde do cesty postaven server GoogolPlex, který všechny příkazy analyzuje a zpracovává. To znamená, že kromě už tak někdy pomalé odezvy Siri dojde k ještě drobnému navýšení latence, ale hlavně, všechna vaše data bude mít k dispozici třetí strana. Společnost GoogolPlex slibuje, že bude přijímat a analyzovat pouze pokyny začínající frází GoogolPlex a všechny další bude ignorovat právě za účelem posílení bezpečnosti a ochrany soukromí uživatelů.

 

Pokud máte obavy o své soukromí a nechcete zbytečně podstupovat riziko, není pro vás tato novinka příliš vhodná. Ať už bude služba opravdu kontrolována a funkční pouze v případě vyslovené „GoogolPlex“ není samozřejmě možné ověřit. Každopádně můžeme očekávat, že s další verzí systému iOS (určitě s příchodem iOS 8) bude podpora podobných aplikací třetích stran znemožněna. 

Zdroj: Techspot

Ohodnoťte tento článek!