Odhlásil vás dnes Google z účtu? Nejde o hack, ale chybu, přiznala firma

5
Google
Google

Google dnes postihla zvláštní chyba, která způsobila, že byli uživatelé odhlášení ze svých účtů na všech zařízeních (mobily, počítače, ale třeba i Chromecast). Problém nepostihl všechny uživatele, ale několik případů máme potvrzených i z Česka. A že šlo o větší chybu, potvrdila i sama firma.

Na Twitteru sdělila, že o problému ví, ale že se nic vážného neděje, k hacknutí účtů nedošlo. Uživatelé se mohou opětovně přihlásit. U dvoufázového ověřování pomocí SMS může dle vyjádření Googlu pro magazín Android Central dojít k delší prodlevě.

Ohodnoťte tento článek!

5 KOMENTÁŘE

  1. Na Ihned.cz Ota píše tohle: „V případě uživatelů, kteří mají více zařízení a používají dvoufázové ověření identity, to je nepříjemná záležitost. Majitelé routerů od Googlu musí nejdříve resetovat své síťové zařízení do továrního nastavení, aby mohli vůbec používat internet.“
    Sice nevím, proč by to měla být nepříjemnost (já 2FA mám), ale zaujala mě druhá část – pokud má někdo router od Google, tam prý musí udělat tovární reset. To jako fakt?

  2. Uffff přihlášení do komentářů mi dalo hrozně zabrat, váš ověřovací mail skončil ve spamu, ale proto sem nepíšu, když vyřadíte ze svého slovníku „uživatele a uživatelky“ tak vás všechny pozvu na pivko a náramě se opijeme a jestli to nepůjde tak skočím z okna, protože to se fakt nedá poslouchat….fakt si kazíte jinak velmi kvalitní články a samozřejmě stejně kvalitní cnews fm….to znamená buď s tím přestanete, nebo skočím z okna, vyberte si která možnost je lepší.