Odolné telefony Caterpillar: Androidí dělník s Androidem 2.3.5 (CeBIT)

0

Společnost Caterpillar je známá díky svým kvalitním osvědčeným stavebním strojům a jiné těžké technice. Na CeBITu v Hannoveru však ukázal i dva telefony, z nichž jeden nabídne i operační systém Android. Samozřejmě je jasné, že se nejedná o ledajaké telefony, kterých jsou z Číny vychrleny stovky. Oba nabídnou robustní tělo, jehož odolnost je potvrzena získáním certifikace EP67. Kromě odolnosti vůči nárazům a prachu, jsou oba telefony taky voděodolné.

CAT B10

První z nich, CAT B10, je dotykovým smartphonem s operačním systémem Android ve verzi 2.3.5. Jeho tělo je tvořeno velice odolným plastem, který perfektně chrání vnitřní komponenty telefonu. Důkazem budiž pevné spoje, ve kterých nehledejte žádné zacvakávací plasty, ale poctivé šrouby. Pokud byste na displeji čekali Gorilla Glass, které se stává synonymem nepoškrábatelného displeje chytrých telefonů, nedočkáte se. Gorilla by v náročném prostředí plného prachu a vlhkosti pravděpodobně neuspěla. Výrobce tedy sáhnul po japonské technologii společnosti Asahi Glass, která se specializuje na výrobu průmyslového odolného skla. Úhlopříčka displeje je 3,2`.

CAT B10

V útrobách telefonu se ukrývá jednojádrový procesor Qualcomm s pracovní frekvencí 800 MHz. Informace o operační paměti a dalších komponentách bohužel nejsou k dispozici. Telefon pracuje na standardních sítích GSM a zajímavostí je podpora dvou SIM karet.

Fotoaparát s rozlišením 5 Mpx pravděpodobně nebude produkovat žádné zázračné fotografie, avšak pro rychlé zdokumentování situace bude plně dostačovat.

CAT B10CAT B10

CAT B25

Druhý telefon používá proprietární prostředí a neumožňuje tak instalaci aplikací či další funkce, které jsou typické pro smartphony. V tomto případě se však nejedná o dotykový telefon, nýbrž o zařízení s klasickou konstrukcí a klávesnicí. Pro ovládání poslouží pětisměrný ovladač a dvě kontextové klávesy. Displej má úhlopříčku 2` avšak výrobce neuvádí jeho rozlišení.

 

Stejně jako jeho dražší a chytřejší sourozenec si poradí s dvěma SIM kartami. Kromě toho může komunikovat s bezdrátovým příslušenstvím pomocí vestavěného Bluetooth modulu. Pro pohyb v šeru je přítomná lampa, kterou najdete i v modelu B10. Jediným multimediálním vybavením (které se od těchto pracovních strojů ani neočekává) je vestavěné rádio a také MP3 přehrávač.  

CAT B25  CAT B25

Ani u jednoho modelu není jasné, kde bude distribuován a v jakých hladinách se budou pohybovat jejich ceny.

Ohodnoťte tento článek!