Tento odolný fotokufr vám umožní nosit si profesionální monitor do terénu

0

Skuteční fotografové, tedy ti se zrcadlovkou místo selfie v mobilu, potřebují občas upravovat snímky přímo v terénu. Mohou sebou nosit notebook … a nebo rovnou tento kufr s profesionálním monitorem. Seznamte se s BenQ SX-1.

Velký plastový kufr zřejmě není tak pohodlný, jako typický fotografický batoh. Je vyrobený z polypropylenového kopolymeru imunního proti poškrábání a má různé certifikace proti vůči vibracím, nárazům a teplotám. Splňuje odolnost IP67, takže zavřený vám může spadnout i do rybníku. Hlavně má ale zevnitř na víku držák standardu VESA (100×100), takže do něj připevníte rovnou i monitor.

Monitory pro fotografy mají kvalitu a barevnou přesnost mnohem vyšší, než jaká bývá i u dobrého laptopu. Osadit můžete úhlopříčku 24 až 27″. Jak je řešené napájení výrobce neuvádí, napájení přes USB-C má u BenQu až 27″ model SW270c.

Kufr samotný má rozměry 82 × 54 × 31 cm a váží 10,2 kg. Do spodní části se pak vejdou výměnné objektivy s dalším vybavením a samozřejmě i notebook. Tento netradiční fotografický kufr na kolečkách se vyrábí v Itálii a BenQ jej prodává s pětiletou zárukou za 21 990 Kč. Monitor není součástí, BenQ doporučuje modely řady PhotoVue.

zdroj: BenQ

Tento odolný fotokufr vám umožní nosit si profesionální monitor do terénu
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 3 hlasů