Odolný tablet od Panasonicu má Windows 8 a je nejtenčí obrněnec na světě [CES]

0

Panasonic na výstavě CES 2014 předvedl vlastní tablet. Toughpad FZ‑M1 nás zaujal několika vlastnostmi. Za prvé se jedná o sedmipalcové zařízení s Osmičkami. Takhle malý tablet s dlaždicemi ještě dosud představen nebyl, přestože se této úhlopříčce Windows 8.1 přizpůsobila. Obrazovka navíc podporuje ovládání v rukavicích, jako rozlišení výrobce zvolil na dnešní dobu slabší WXGA (1 280 × 800 bodů).

Toughpad FZ‑M1

Zato další má jít o nejtenčí tablet s ochranou na světě, je zhruba 1,8 cm tlustý. Váží asi půl kilogramu. Vzhled a celkový dojem aspoň na obrázcích zabíjí ovšem další vlastnost. Panasonic vyrobil odolný tablet, takže můžete očekávat vysokou výdrž v terénu a nějakých pádů na zem se nemusíte moc bát – vydrží pád až z pěti stop (zhruba 1,5 metru). Nevadí mu voda ani prach. Že se nebavíme o žádném obvyklém ořezávátku, naznačují i další specifikace.

Kromě 64bitových Windows 8.1 Pro, ovšem s možností downgrade na Windows 7, jak výrobce vtipně zmiňuje, v těle najdete procesor Intel Core i5 čtvrté generace a s technologií vPro. Tiká na 1,6 GHz, pokud se však zapne TurboBoost, pak frekvence stoupne až na 2,3 GHz. Na nedostatek paměti si také stěžovat nebudete, 8 GB vystačí každému. Kapacita SSD se odvíjí od vaší potřeby, 128 nebo 256 GB ale neurazí nikoho.

 

Výbava čítá kromě jiných portů také jedno USB 3.0 nebo spojení s dockovací stanicí. Zařízení platí za vysoce konfigurovatelné podle přání zákazníka. Panasonic na něj poskytuje tříletou záruku. Cenu neznáme, ale jistě nebude nejnižší. Z dalších zajímavostí bych vypíchl ještě vyměnitelnou baterii, která také nepatří k obvyklým vlastnostem tabletů. To abyste mohli v terénu pracovat delší dobu beze strachu z vybití.

Standardní výdrž by se pak měla pohybovat kolem osmi hodin. Zájemci si podrobné specifikace velice netradičního Toughpadu FZ‑M1 mohou projít v příslušném PDF.

Toughpad FZ‑M1

Zdroj: Panasonic

Ohodnoťte tento článek!