Odorik bude první virtuál ve dvou sítích. Na výběr máte Vodafone, nebo T-Mobile

0

Operátor Odorik oznámil, že bude svým klientům zprostředkovávat mobilní služby u T-Mobilu i Vodafonu. Na veřejné spuštění stále čekáme, byť už známe kompletní ceník a SIM karty je možné objednávat. Původní plán byl, že Odorik poběží u T-Mobilu pod GTS. Zmínka o Vodafonu (zřejmě také přes prostředníka – DH Telecom, nebo Quadruple) je proto hodně překvapivá, žádný virtuál zatím nedá na výběr, kterou síť chcete používat.

 

Je to přitom důležitá otázka s ohledem na pokrytí. Odorik nicméně zmiňuje, že klienti si budou muset dopředu zvolit, jestli chtějí T-Mobile, nebo Vodafone. Nepočítejte tedy s národním roamingem, že byste se mohli přihlašovat do obou sítí s jednou SIM kartou.

O tarifech pod Vodafonem toho ale zatím moc nevíme. Odorik na svém diskuzním fóru tvrdí, že ceny služeb budou podobné. Máme počítat s dražším voláním ve vlastní síti a hovory z mobilu do VoIP nebudou nijak zvýhodněny.

Odorik pod T-Mobilem (GTS)

Jen připomeneme, že Odorik nabízí jediný předplacený tarif, u kterého ale vyžaduje 30Kč poplatek za vedení SIM karty. Nová karta stojí 100 Kč, poštovné 50 Kč a přenos čísla odjinud je za 300 Kč. Zatím chybí datové balíčky, data se účtují sazbou 1 Kč za 1 MB (po kilobajtech). Tarifikace hovorů je vždy 1+1.

Služba Odorik.cz Voocall Ha-loo mobil
paušál / poplatek ze vedení SIM 30 Kč 39 Kč 45 Kč
volání do vlastní sítě 0,59 Kč 0,59 Kč 1 Kč
volání do ostatních sítí 1,69 Kč 1,69 Kč 2 Kč
VoIP volání na mobil 0,59 Kč 0,59 Kč 1 Kč
VoIP volání na mobil (callback) 1,18 Kč 1,10 Kč ?
SMS do vlastní sítě 0,59 Kč 0,59 Kč 1 Kč
SMS do ostatních sítí 1,25 Kč 1,25 Kč 1,3 Kč

Zdroj: Odorik

Ohodnoťte tento článek!