Odstavení Megauploadu pomohlo konkurenci, která nepřestala nabízet sdílení

0

Zablokovaný Megaupload rozhodně nezastavil všechny jeho uživatele. Ti museli logicky stačí ukládat a stahovat soubory jinde. Třeba na RapidSharu, Hotfilu nebo použili jiné velké filehostingy, které se nezalekly zátahu a nepřestaly nabízet sdílení.

TorrentFreak využil dat internetového měřiče Alexa.com. My jich využijeme také (ale s jinými – zajímavějšími – weby). Alexa se zaměřuje pouze na užší vzorek uživatelů, kteří mají nainstalovaný zvláštní doplněk, ale přesto lze z jejího grafu vyčíst jasný trend.

Alexa

Ypsilonová souřadnice ukazuje procento uživatelů internetu, kteří denně navštíví daný web. Graf na horizontální ose končí 25. ledna. Hlavní skok je vidět 19. ledna, kdy byl Megaupload odstaven. Hned potom začaly klesat podíly webů Fileserve a Filesonic (zastavily sdílení). Vrcholy grafů jsou víkendy, tj. dny, kdy se stahuje nejvíce.

Rapidshare a Hotfile, které stahování ani sdílení nijak neomezily, ale v onen víkend výrazně zvýšily návštěvnost a neztratily ji ani začátkem týdne.

Zdroj: TorrentFreak

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

 1. Zavřete konečně ten internet ať korporace poznají, jak jim klesnou zisky! Lidi se dostanou ven nebudou u toho sedět a přemýšlet na základě jaké „cílené“ reklamy jakou pračku koupit, když jsou jedna a tatáž vyrobená v jedné fabrice jen s jiným logem.
  Když nebude médium, které využívá 2miliardy lidí nikdo se tak rychle nedozví o novém albu rachejtle z horní dolní ani o novém super-hyper sw photoshop 20, který má oproti minulé verzi dvě nové fičury 🙂 tudíž uživatelé budou spokojení s tím co mají (ušetří prachy/vlastně ne kvůli daním), opadnou viry, malware, spyware atp. a pirátství se prostě vrátí ke starým „z ruky do ruky“

 2. Inak videli ste film „Nepriateľ štátu“ ???

  Myslím, že to všetko speje práve tam. Prvým krokom začatia vojny je obmedzenie voľného šírenia informácií, a voľného pohybu ľudí.
  Ak sa tento zákon schváli aj v SR som ochotný ísť do ulíc. Však to vládnúcej garnitúre umožní každého človeka obviniť z počítačového pirátstva a v podstate ho odsúdiť. Takže každý človek, ktorý bude mať proti niečomu námietky bude obvinený a odsúdený, lebo mu nájdu jednu stiahnutú pesničku v počítači.

  Však to je celosvetová šikana, a získavanie informácií, ktoré by inak americká vláda nikde nemala sprístupnený. Som zvedavý k akým informáciám sa týmto „zákonným “ spôsobom dostali. Koľkých ľudí budú môcť vydierať pomocou informácií získaných z megauploadu.

  Ak chceli niečo robiť niečo z nelegálnym obsahom na internete mali to začať robiť oveľa, alebo naozaj oveľa skôr a nie takýmto spôsobom.