Office 15: chystá se integrace s webovými službami

0

Původní zpráva:

Další střípky informací o připravovaném kancelářském balíku Microsoft Office 15 odhalují poměrně zásadní věc. Weboví vývojáři budou moct v aplikacích z uvedené sady vytvářet zvláštní ostrůvky, které dovolí webovým stránkám interagovat s dokumenty. Půjde tedy o webové doplňky, s nimiž do Office přijdou funkce od třetích stran. Doplňky budou distribuovány přes Marketplace pro Office, nikoli však exkluzívně. Podporovat by je měly aplikace Word 15, Excel 15, Outlook 15 a Project Professional 15. Rozšíření budou dokonce fungovat ve webových aplikacích Excel, Outlook a Mobile Outlook.

K integraci budou vývojáři přistupovat různě. Nebudete je mít nutně stále na očích, naopak se objeví, když jich bude třeba. Panel s nástroji zobrazí doplněk vedle dokumentu, takže vám umožní snadno dohledávat informace z webových služeb (údajně se do toho má plést obsah zvýrazněný v dokumentu). Druhý způsob zasadí rozšíření přímo do dokumentu, stane se tak jeho regulérní součástí. Takto do textu snadno vložíte videoklip z YouTube nebo galerii s obrázky.

 

Kontextová práce s doplňky bude spolupracovat s Outlookem a vývojáři díky ní budou schopní zobrazovat obsah v rámci konkrétního e-mailu nebo položky v kalendáři. Může to znít všelijak, obecně řečeno ale Office 15 prostě umožní integraci webových prvků do běžných desktopových aplikací. Třeba videoklipy jsou skvělým příkladem toho, jak se obsah v běžné desktopové aplikaci propojí s Internetem, potažmo s webem. K vývoji takových doplňků lze použít HTML5, CSS, JavaScript a REST. Čekejme je přímo v šablonách, abychom je mohli rychle použít.

Paul Thurrott na svém webu vypustil pár obrázků a informací, hezky se nám tedy to sešlo. Měl tu možnost vyzkoušet Office 15 Technical Preview a odhalil i pár novinek. Na vlastní oči se můžete podívat, jak aktuálně vypadá nová uvítací obrazovka, jíž spatříte po spuštění. Pás karet je prý ve výchozím stavu minimalizovaný, ovládání se má přizpůsobit různým podmínkám. Bude možné zapnout celoobrazovkový nebo dotykový režim. Ukládání na SkyDrive se teď nabízí jako první možnost, takže Microsoft nezahazuje šanci a s cloudovým úložištěm nakládá tak, abychom jej skutečně využívali.

Záplavu obrázků a dalších méně důležitých informací najdete v příspěvku Paula Thurrotta.

Oživeno:

Na webu Within Windows se objevily ukázky všech tří typů doplňků. Jako první se můžete podívat na formu postranní lišty:

Druhý typ doplňku se integruje přímo do dokumentu:

Kontextové doplňky se zjeví v Outlooku:

Zdroj: The Verge | SuperSite for Windows | Within Windows

Office 15: chystá se integrace s webovými službami

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Nato, že Eset má len komerčné verzie, bez free verzie, je na tom výborne.
    V podstate je, len z produktov čisto platených, najlepší.
    Ja som s ním tiež veľmi spokojný. Veľmi sa mi pozdával aj Kasperák :-).