Microsoft poodhalil, jak to bude s novou generací kancelářského balíku Office. Stávající Office 2013 sice na desktopu nahradit příliš nepotřebují, hlavně netrpělivě vyhlížíme dotykovou edici pro Windows 8.1. Zanedlouho vlastně už pro Windows 10. Je ostuda, že i po dvou letech, co se Osmičky začaly prodávat, Microsoft stále nemá dotykovou kancelář pro Metro.

Mezitím úspěšně vydal Office pro iPad, za což sklidil vlnu nadšených reakcí. V plánu je také expanze na tablety s Androidem. Již nějakou dobu víme, že na tablety s Windows se dostane až jako poslední. Zpátky na desktop. Z Office 16 jsme již viděli pár obrázků.

 

I proto jsme možná čekali, že se vydání dočkáme dříve než ve druhé polovině roku 2015. Dozvěděla se to Mary Jo Foley na akci TechEd. Julia White z marketingového týmu kolem Office 365 potvrdila, že aplikace pro spotřebitele dorazí souběžně s těmi serverovými (Exchange a SharePoint Server).

Naproti domu dotyková Office pro Windows by podle Foley měla na trh vstoupit na jaře. Zdroje novinářky dále naznačují, že Office pro tablety s Androidem nás potěší v listopadu. Aby toho nebylo málo, na začátku příštího roku bychom mohli být svědky uvolnění nové Office pro OS X. Už jste se v tom ztratili?

Zdroj: ZDNet

Ohodnoťte tento článek!