Office 16 zahalí vaše obrazovky temnotou. Uživatelé si vyžádali nový obleček

0

Teď se hodně mluví o Windows, zvlášť když se blíží veřejná ukázka, bylo by ovšem bláhové myslet si, že Microsoft mezitím nepřipravuje také novou řadu kancelářského balíku Office. Podle The Verge už soukromě testuje Office Technical Preview, přičemž sestavení již rozeslal partnerům k vyzkoušení.

Kódové označení produktu by mělo být Office 16, pokud firma navazuje na zaběhnutou tradici. V této verzi přibude chytrý nápovědní systém. Nad pásem karet se objeví podobné pole, které již nějakou dobu obsahují Office Online. Princip fungování bude stejný, do pole napíšete, co byste rádi udělali.

 

Aplikace vás odkáže na konkrétní funkci. Jedná se o uživatelsky přívětivou nápovědu, jež je určena spíše začátečníkům. Nebo prostě komukoli, kdo žádá pomoc. Od pásu karet společnost neupustí a minimálně v tuto chvíli se v uživatelském prostředí neodehrály žádné výrazné změny. Snad s výjimkou tmavého oblečku.

Kupodivu se údajně jednalo o jednu z nejčastěji žádaných funkcí pro Office 2013. Je vidět, že kancelářský balík umí skoro všechno. Nejvíce se budou upravovat detaily. Software např. přečte metadata z obrázků, přičemž podle nich jim nastaví správnou orientaci. Outlook se zase naučí synchronizovat pouze obsah starý nejvíce 1, 3, 7 či 14 dní.

Office 16 ve tmavém hávu
Office 16 ve tmavém hávu

Zdroj: The Verge

Ohodnoťte tento článek!