Office 2010 s GPU akcelerací

0

Po Internet Exploreru 9 (Direct2D) využije další rozšířená aplikace Microsoftu grafické čipy. Upozornila na to Nvidia ve svém pravidelném letáku nTeresting s odkazem na TechNet blog společnosti Billa Gatese, Paula Allena a Stevea Ballmera.

Microsoft mezi hardwarovými požadavky kancelářského balíku Office 2010 zveřejnil mj. položku grafická karta kompatibilní s DirectX. Na blogu najdete i vysvětlení: GPU nám (překvapivě, red.) díky svým schopnostem paralelizace umožňuje provádět rychleji vykreslování grafických úloh (grafy v Excelu nebo přechody v PowerPointu). To se týká předevšám uživatelů PowerPointu 2010, který představí úžasné nové funkce integrující grafické a video prvky (více na blogu PowerPoint týmu).

Programovali jsme pro grafické procesory kompatibilní s DirectX 9.0c doplněné o alespoň 64 MB videopaměti. Takové čipy byly široce dostupné už v roce 2007 a většina počítačů dnes obsahuje GPU vyhovující těmto požadavkům. Samozřejmě platí, že stejně jako naše požadavky na procesor (500 MHz, red.) a RAM (256 MB, red-) je i tento pro typické úlohy. Používáte-li grafické funkce intenzivně, budete ze silnějšího GPU profitovat.

Pokud bude potřeba opravdu alespoň DirectX 9.0c (shader model 3.0), znamená to všechny diskrétní GeForce 6 a novější, Radeony X1000 a novější, z integrovaných grafik by měl vše splňovat Intel GMA X3000 (a novější), Nvidia GeForce 6100 a AMD 760/780G.

Ukázka vyhlazování písma přes Direct2D. Jestli bude D2D využito nejen v IE9, ale i v Office 2010, to ještě blogpost na TechNetu neodhalil.
Zdroj: IEBlog

Zdroj: TechNet (tip nTeresting)

Ohodnoťte tento článek!