Office 2010 TP ke stažení na internetu

0

Na serverech Mininova.org a Pirate Bay se o víkendu objevily uniklé kopie 32 i 64bitové edice připravovaného kancelářského balíku Office 2010. Mělo by jít o verzi označenou jako Technical Preview, kterou Microsoft plánoval uvolnit v červenci tohoto roku, a to pouze vybraným testerům.

Podle prvních komentářů obě uniklé verze fungují, ale jsou nestabilní. Kromě několika nových funkcí by v nových Office 2010 mělo být vylepšeno také uživatelské rozhraní. Funkční by přitom uniklá verze měla být až do listopadu 2010. Zatím není jasné, zda jde o finální sestavení, které bude v rámci testování v červenci uvolněno, nebo pouze o rozpracovanou verzi, která se do července ještě dočká výraznějších aktualizací.

Datum, kdy bude některá z pre-verzí nových Office zpřístupněna také široké veřejnosti, zatím nebylo oznámeno. Podle Mcirosoftu dostanou uživatelé možnost vyzkoušet programy Word 2010, Excel 2010, Outlook 2010, PowerPoint 2010, OneNote 2010, Access 2010, InfoPath 2010 a Publisher 2010.

Únik neveřejné kopie balíku Office 2010 na internet není žádné velké překvapení. S nečekaně uniklými verzemi se setkáváme například i u nově připravovaných Windows 7. Posledním takovým je sestavení 7127, které uniklo před několika dny. RC verze Windows 7 byla dokonce k dispozici více než týden před oficiálním uvolněním.

Datum vydání finální verze Office 2010 zatím nebylo oznámeno. Podle Microsoftu by to však mělo být někdy v první polovině příštího roku. Minulý týden bylo navíc potvrzeno, že balík bude možné nainstalovat na systémy Windows XP, Vista a samozřejmě i Windows 7. Zájemci, kteří by se chtěli účastnit testování Technical Preview verze, se mohou přihlásit na webu Microsoftu.

Screenshoty z připravovaných Office 2010:
Zdroj: Computerworld

Ohodnoťte tento článek!