Office 365 ProPlus nabídne delší podporu a nové funkce dvakrát do roka

Firmy nebudou muset nové hlavní verze v Office nasazovat tak často, pokud nebudou chtít.

0
Microsoft Office
Microsoft Office

Microsoft před pár dny určil, že bude Windows 10 v nové hlavní verzi vycházet pravidelně každých šest měsíců. To samo o sobě není zcela nové, jen byl vývojový cyklus pevně zakotven a můžeme každý rok počítat se zářím a březnem.

Takové zakotvení bylo správným krokem.

Změna podpory Office 365 ProPlus

Není to ale jen Windows 10, kde k podobné úpravě došlo. K zakotvení došlo také u Office 365, ale rovnou předesílám, že se v tomto případě bavíme o firemních variantách kancelářských produktů. Konkrétně bylo určeno, že Office 365 ProPlus bude nové funkce získávat dvakrát do roka. Výjimečně třikrát. Nové hlavní verze budou vycházet v březnu a v září. Zní vám to povědomě?

K tématu: Každých 6 měsíců dostane Windows 10 velkou aktualizaci

Současně s tím bude prodloužena podpora pro jednotlivá hlavní vydání, a to ze dvanácti na 18 měsíců. Díky tomu tak nebude ani nutné přecházet na každé nové hlavní vydání, nejméně jedno bude možné přeskočit, aniž byste se ocitli na nepodporované verzi a zůstali tím pádem bez bezpečnostních aktualizací.

System Center Configuration Manager bude nové cykly podporovat, takže budete moct naplánovat např. společný upgrade Windows 10 a Office 365 ProPlus. Více informací k této změně najdete na webu podpory Office. Proč? Odpověď zní jednoduše. Konzervativnější firemní prostředí se jistě dožadovalo možnosti zpomalit nasazování novinek. Tímto Microsoft ustoupil, byť ne dramaticky.

Se změnou nastavení životního cyklu Office 365 ProPlus souvisí úprava požadavků na možnost připojit se k online službám Office 365 z Office 2016 a starších.

Ohodnoťte tento článek!