Office 365 zruší limit počtu instalací nástrojů. Edice Home bude až pro 6 lidí

Jednotlivec ve výsledku získá možnost používat nástroje Office nikoli na jednom, ale na pěti počítačích. Office 365 Home pak bude podporovat domácnosti až o šesti, nikoli pěti členech a členkách.

2
Microsoft Office
Microsoft Office

Microsoft postupně nafukuje Office 365, aby bylo předplatné lákavější. Před necelým rokem k němu přidal Outlook.com bez reklam, v dohledné době v rámci této služby nabídne k instalaci nové aplikace Office 2019 pro Windows a macOS. Vždy aktuální verze aplikací a průběžné přidávání novinek, to je jedna deviza. Druhá je možné instalovat tyto nástroje na různá zařízení. Oproti některým typům licencí je tento přístup pružnější.

Office není svázaný s počítačem pevně a navěky, takže jestliže aplikace z jednoho počítače odeberete, můžete je začít používat na jiném. A může jít klidně o migraci z Windows na macOS. K dispozici byl ale vždy omezený počet instalací. Office 365 Personal umožňoval instalaci na jeden počítač a jedno mobilní zařízení. V rámci Office 365 Home bylo takových instalací povoleno deset. Tedy pět pro tradiční počítače a dalších pět pro mobilní zařízení.

Spotřebitelské varianty Office 365 si předplácí 31 milionů lidí.

Ještě pružnější Office 365

To už ale platit nebude, neboť výrobce oznámil pozitivní změny. Od 2. října 2018 přestane platit limit pro počet instalací nástrojů Office, a to jak v Office 365 Home, tak ve edici Personal. Teoreticky si tak budete moct kancelářské aplikace nainstalovat na 20 nebo na 100 počítačů. Patrně ale tušíte, že takhle jednoduché to nebude, takový krok by umožnil extrémní zneužívání licencí.

Ke svému účtu (přihlášení ověřuje nárok na používání softwaru) můžete být v jednom okamžiku přihlášeni na maximálně pěti zařízeních. Pokud se pak pokusíte přihlásit na šestém zařízení, budete informování o tom, že jste dosáhli limitu. Budete-li chtít pokračovat, budete se muset v jedné ze svých instalací odhlásit.

Office 365 můžete spravovat na stejném místě jako svůj účet Microsoft
Office 365 můžete spravovat na stejném místě jako svůj účet Microsoft

Dále Microsoft zlepší parametry varianty Home. Dnes ji smí používat až pět uživatelů a uživatelek v domácnosti. Každý z nich má nárok nejen na instalaci nástrojů Office, ale také na Outlook.com bez reklam nebo na 1 TB místa ve OneDrivu. Microsoft se rozhodl, že možnost využívání Office 365 Home rozšíří až na šest uživatelských účtů.

I tato změna začne platit 2. října. Cena produktů se nezmění. Microsoft přislíbil, že Office 365 více integruje se svou službou pro rodiny, takže bude předplatné automaticky sdíleno právě se členkami a členy rodiny. Poslední novinka spočívá v tom, že své předplatné můžete spravovat prostřednictvím portálu pro správu účtu Microsoft. Takže už nemusíte lítat na různé stránky, abyste spravovali různé produkty nebo služby.

Office 365 zruší limit počtu instalací nástrojů. Edice Home bude až pro 6 lidí
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 5 hlasů

2 KOMENTÁŘE

  1. Rozumím tomu dobře, když řeknu například: Budu mít Home edici, já sám si nainstaluji Office 365 na šest počítačů, další člen taky a zbývající 4 taky na 6 počítačů. Ale každý z jeden z nás šesti členů může používat v jeden okamžik pouze jeden stroj, kde má nainstalovánu jednu z těch 6 instalací?