Office Insider Fast přichází na další platformy. Zatím byl jen pro OS X

0

Microsoft umožňuje, abyste testovali připravované verze nejen v případě Windows, ale také v případě Office. Program Office Insider byl spuštěn loni v listopadu pro počítače s Windows, později pak také pro stroje s OS X. V červnu se právě na jablečné platformě jako první objevil nový kanál Insider Fast. Nová sestavení Office do té doby přicházela jen jedním kanálem.

Program Windows Insider mezitím nabízí kanály tři, a sice Fast ring, Slow ring a Release preview. Microsoft nejspíš usoudil, že pro začátek není třeba testování kancelářského balíku tolik rozmělňovat. Červen ale naznačil změnu, která je nyní oficiální. Office Insider Fast přichází na další platformy, takže si mj. pod Windows budete moct vybrat, zda chcete mít přístup k nejnovějším novinkám, ale riskovat zvýšený počet chyb, nebo budete až ve druhé vlně distribuce v rámci Insider Slow.

Office Insider Fast
Office Insider Fast byl jako první dostupný v OS X | Foto: Microsoft

V několika nadcházejících dnech by se měl Insider Fast objevit jak v desktopové, tak v dotykové edici Office pro Windows. O něco později bude dostupný v Office pro iOS a Android, konkrétnější ale Microsoft není. Pro zajímavost, Insider Fast vám nabídne přístup k sestavením, která testují také zaměstnanci a zaměstnankyně v Microsoftu. Časnější přístup k novinkám tak dostat nelze.

K testování nových funkcí potřebujete předplatné Office 365. Více informací naleznete na webu Office.com/insider. Redmondští uvedli, že v součtu se programu Office Insider účastní více než milion lidí a zatím poskytli přes 100 000 podnětů. Ještě by bylo vhodné dodat, že na rozdíl od Windows funguje v Office lépe model software jako služba. Nové funkce získává Office častěji, po dokončení se na nic nečeká. Proto testerky a testeři zkouší novinky s maximálně několikatýdenním předstihem před oficiálním uvedením.

Zdroj: Office Blogs via ZDNet

Office Insider Fast přichází na další platformy. Zatím byl jen pro OS X

Ohodnoťte tento článek!