Přichystejte se na zmatky. Office Online byl přejmenován na Office

Potřeba nesvazovat produkty s platformou je pochopitelná, Microsoft ale sám uznává, že produkty je potřeba označovat tak, aby bylo jasné, o kterých je vlastně právě řeč. S Office to bude oříšek.

2

Název webového kancelářského balíku od Microsoftu se mění. Sice to není zásadní změna, práci nám ale přece jen ztíží. Office Online přichází o přídomek Online, čili nově se produktu bude říkat prostě jen Office. Nemusím patrně příliš rozmazávat, proč se to bude plést, pokud nepoužijeme nějaký dodatek.

Microsoft sám přitom uznává, že ty to aplikace musí nějak specifikovat označovat, takže o nich bude referovat jako o Office na webu, v prohlížeči apod. Doteď jsme Office používali jako obecný název pro kancelářské produkty od Microsoftu, případně jsme tak obecně označovali klasické desktopové nástroje pro Windows a macOS. S tím se nevyhnutelně mění také označení jednotlivých aplikací jako Word Online nebo Excel Online.

Těm se bude nově říkat jen Word nebo Excel. Připomínám, že název Office Online byl zvolen zkraje roku 2014. Předtím se webové kancelářské nástroje nazývaly Office Web Apps. Proč po necelých šesti letech dochází k další změně, byť je jen symbolická? Microsoft se zaklíná multiplatformností svých produktů. Office 365 je značka, která pod sebou schovává řadu produktů pro různé platformy.

Redmondští se nám možná pokouší něco říct. Přinesou webovou variantu na jiné platformy jako samostatné aplikace? Tyto aplikace by mohly být dostupné např. skrze Microsoft Store. Po jejich původu by se nikdo neptal a dovětek „Online“ by pak byl zbytečný. Nebo zmatečný. Na druhou stranu ne všechny aplikace s logem Office mají stejné funkce. Zmatky proto v tomto ohledu mohou nastávat.

Zdroj: Office Apps Blog via Thurrott.com

Přichystejte se na zmatky. Office Online byl přejmenován na Office
Ohodnoťte tento článek!
3 (60%) 2 hlasů

2 KOMENTÁŘE

  1. Spíš si myslím, že je o takové symbolické začištění zbytečných slovíček. Je to prostě rodina produktů Office a ta webová verze je celkem užitečná jako náhled pro naše vnitropodnikové dokumenty. Jedním klikem se mi otevře desktopová verze a můžu okamžitě „kolaborovat“.

    Pochybuju, že má Microsoft pro ten webový klient schovaný nějaký jiný use case než tenhle.

  2. Normálně Office Online nepoužívám, tak jsem se tam podíval, pustil si Excel a on už je to opravdu použitelný kousek softwaru. Proti začátkům… Je vidět, že na tom hoši indičtí něco dělají.