Offline hlasová navigace Nokia Here Drive+ bude zdarma a pro všechny

0

Nokie včera učinila chvályhodný krok, který vám může ušetřit až 35 eur (950 Kč). Svůj navigační software Here Drive+ zpřístupní pro všechny telefony se systémem Windows Phone 8.1 zdarma. Dosud byla tato navigace dostupná jen pro lepší Lumie a uživatelé zařízení od Samsungu, HTC nebo Huawei museli platit. Pokud výrobci jejich telefony upgradují na WP8.1, dostanou od Nokie dárek.

Nokia Here Drive+ bude zdarma pro všechnyNokia Here Drive+ bude zdarma pro všechny
Nokia Here Drive+ bude zdarma pro všechny

Balíček Here Drive+ přitom nebyl dostupný ani pro všechny Lumie. Modely 520, 521 a 720 měly jen očesanou verzi Here Drive s navigací ve vybraných blízkých zemích, Drive+ obsahuje mapy celého světa. Finové zdarma uvolní i aplikaci Here Transit pro navigaci v hromadné dopravě. Jak komplikované bylo členění aplikací pro jednotlivé telefony i regiony si můžete zkontrolovat v tabulce.

  Here Maps Here Transit Here Drive Here Drive+
Lumia 620 a vyšší v zařízení v zařízení v zařízení
Lumia 520, 521, 720 v zařízení v zařízení v zařízení upgrade za 15,49 €
Ostatní WP8 v USA, Kanadě, Mexiku, Británii, Francii, Itálii, Německu a Španělsku zdarma ve WP Storu zdarma ve WP Storu zdarma ve WP Storu ve WP Storu za 34,99 €
Ostatní WP8 v dalších zemích zdarma ve WP Storu ve WP Storu za 1,99 € ve WP Storu za 34,99 €

Není přitom pravda, že k uvolnění dojde, protože mobilní divizi Nokie pohltí Microsoft. Američané kupují pouze výrobu mobilů, ale Here je zvláštní divize, která zůstane ve Finsku. I tak v tom samozřejmě Microsoft má prsty, protože potřebuje platformu Windows Phone nacpat výhodami. Také proto bude Windows Phone 8.1 zdarma pro všechny výrobce.

Mapy Here se dočkají i několika aktualizací. Nokia přinese nové satelitní snímky, ve vybraných městech včetně Prahy budou na mobilu dostupné 3D mapy. Pomocí gesta dvou prstů lze mapu otáčet nebo měnit náklon. V navigaci zase stačí dlouze podržet místo, a tím se nastaví jako cílový bod.

 

Zdroj: Nokia

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. No, rok 2011, to tak nejak zacinal pojem inteligentni rizeni spotreby… V tech malych masinkach je to nekdy o hubu – obvzlaste, chce-li clovek „hardcorove“ zaparit, nebo tomu dat pohulit v nevhodnych podminkach – prach, vysoka teplota okoli… Dnes uz je to zase trochu dal…

  2. Niečo podobné s iMacmi tu už raz bolo. Model 2006 s grafikou ati x1600. Bohužial vtedy Apple odmietol uznať to ako širokosáhlejší problém. Vetšinou sa to stalo po 2-3 rokoch jazdy takže žiadna záruka a po neštastných vlastníkoch pýtal niečo okolo 800 dolárov za výmenu poškodenej karty.