Oficiálně: Bývalý gigant se rozpadá. Yahoo se přejmenuje na Altaba

0

Americký operátor Verizon loni v létě oznámil, že za 4,83 miliardy dolarů koupí část Yahoo. Získal by tím značku, internetové služby i reklamní byznys. Tyto části by pak spojil nebo těsně provázal s předloni koupeným AOLem. Obchod měl být dokončen v prvním čtvrtletí 2017 a jak se zdá, firmy o podmínkách ještě stále jednají, vyplývá to ze zprávy, kterou Yahoo zaslalo americké Komisi pro cenné papíry.

Yahoo Campus
Foto: Yahoo (Ilustrační foto)

Šušká se o tom, že Verizon chce po oznámených hackerských útocích a únicích uživatelských dat slevu. Yahoo v dokumentu píše, že ony dva oznámené bezpečnostní problémy jsou možnými riziky, která ještě mohou obchod ovlivnit nebo zcela zastavit.

 

Pokud k tomu nedojde a obchod proběhne, Yahoo už má plán, jak postupovat. Představenstvo zbylé společnosti by již mělo jen pět členů. Šest z nich včetně aktuální šéfky Marissy Mayer a spoluzakladatele Davida Fila už oznámilo rezignaci. Jestli budou hrát nějakou roli ve Verizonu, zatím není jisté.

Zbytek Yahoo by se po akvizici přejmenoval na Altaba (Alt+Tab?). Z firmy by zůstala jen investiční část, která by nadále vlastnila 15% podíl v čínské Alibabě a 35,5% podíl v Yahoo Japan.

Zdroj: Yahoo via TechCrunch

Ohodnoťte tento článek!