Ohebný Huawei Mate X2 je překvapivě odolný. Kolik vydrží ostatní skládací smartphony?

3
Huawei Mate X2
Huawei Mate X2
-
Zdroj: Huawei

Huawei u svého nejnovějšího modelu ohebného smartphonu Mate X2 změnil způsob otáčení. Stejně jako u konkurence se nyní velký displej zavírá dovnitř. Ukázalo se, že nový Mate X2 je překvapivě mimořádně odolný.

Úplně první pokus o skládací smartphone od neznámé čínské firmy Royole Flexpie šlo zničit velmi snadno. První verze Galaxy Fold od Samsungu měla problém s panty a výrobce ji raději začal prodávat až po revizi. Od té doby se už podařilo řadu dětských nemocí vymýtit, ohebné přístroje představili i další značky. A přestože se nikdo nechlubí IP68 a použít odolné sklo na ohebném displeji je docela problematické, nejnovější ohebné telefony už nemusíte držet v rukavičkách.

Od ohebného smartphonu čekáte ledacos, ale odolnost ne. Aby aspoň něco vydržel si spíše přejete, než že byste tomu věřili. Nejnovější Mate X2 nyní prošel nenechavýma rukama ničitele z YouTube kanálu JerryRigEverything a výsledek možná překvapil i inženýry v Huawei.

Huawei bude Mate X2 prodávat bohužel pouze v domovské Číně, v přepočtu za 59 900 Kč. Jerry zkoušel ničit konkurenční Samsung Galaxy Z Fold 2, který je  a i ten držel překvapivě dobře. Galaxy Z Flip, jež se otevírá ve stylu véčka, už tolik ne.

Test odolnosti skládacího Moto RAZR.

Tyto telefony jsou pořád velmi drahé, pro řadu uživatelů svou konstrukcí i nepraktické, ale začínají připomínat komunikátory z přelomu tisíciletí. Výrobci jim stále věří a některé koncepty vypadají velmi odvážně. Odolnost dalších modelů bude jedním z klíčových prvků případného úspěchu.

Ohebný Huawei Mate X2 je překvapivě odolný. Kolik vydrží ostatní skládací smartphony?
Ohodnoťte tento článek!
4.5 (90%) 2 hlasů

3 KOMENTÁŘE

  1. Proč je to sakra zase tak velké? Tupí výrobci místo aby využili skládání ke zmenšení velikosti to vzali za špatný konec, rozměr nechali do přidaného prostoru narvali víc zbytečných kravin.