Tip: Pro moderní konzole, ale také počítače s Windows vyšel umělecký herní skvost Okami

Japonská pohádka s přesahem a úchvatnou prezentací se vrací. Poprvé kromě konzolí navštěvuje osobní počítače.

0
Okami
Okami

Původně Okami vyšlo v roce 2006, tedy před více než dekádou, a to na Playstation 2. Možná jste nikdy konzoli nevlastnili a hrajete jen na počítači. Pokud je to ten případ, pak máte jedinečnou šanci seznámit se s významným počinem herní historie, jenž ukazuje, že hry mohou být umění. Včera totiž vyšel remaster nazvaný Okami HD. Díky stylizaci hra graficky tolik nezestárla, takže převtělení do bílého vlka, jehož nitro obývá japonská bohyně slunce Amaterasu, stále působí nádherně.

Bohyně je na klasickém tažení proti zlému osmihlavému démonovi jménem Orochi, který zničil svět. Pokud hledáte ve hrách výzvu, zůstaňte patrně spíše u multiplayerových titulů. Pokud ve hrách hledáte přesah, uměleckou hodnotu, možnost se kulturně obohatit a podobně, pak by vás akční adventuru Okami zaujmou mohla.

V době vydání získalo Okami hodnocení 93 % na Metacritic.

Skvělá zpráva zní, že je možné si titul poprvé v historii zahrát na počítačích, byť jen s Windows. K sehnání je podle všeho jen na Steamu. Remasterovaná verze stojí 20 eur, což není moc, ale ani málo. Ujistěte se proto, že víte, co čeho jdete. (To byste ovšem měli dělat pokaždé, když něco kupujete.) Podívejte se na trailery, případně jiná videa.

A především si přečtěte recenzi do Lukáš Grygara, jež svého času vyšla na webu Hrej.cz. Pokud po přečtení textu ucítíte uspokojivý a blažený pocit, jste zřejmě Okami pozitivní. Sháníte-li Okami pro jednu z moderních konzolí, můžete se nechat navést do správného obchodu mj. z oficiální stránky www.okami-game.com.

Tip: Pro moderní konzole, ale také počítače s Windows vyšel umělecký herní skvost Okami

Ohodnoťte tento článek!