Oldtime: PowerBook 520

0

Když jsem dával do pořádku sbírku starých notebooků, dostal jsem nápad na novou sérii videočlánků.V podstatě takových on-line chatů se starý notebookem. Vítejte u nultého vysílání série Oldtime.

Jak vše bude probíhat? Jako u každého chatu: na videu níže uvidíte vždy účastníka rozhovoru, v tomto případě Apple PowerBook 520, notebook z roku 1994. Pod videem je chat, kde můžete komunikovat jak mezi sebou, ale také oslovovat účastníka. A on vám předvede vše názorně. Zeptáte se na konektory? Uvidíte konektory. Nebo cokoli jiného.

Videochat již skončil, obrazový záznam doplním v průběhu dnešního večera. Díky všem za pozornost.

Apple PowerBook 520

Počítače řady 500 mají několik prvenství: první přenosný počítač s trackpadem, první s PCMCIA slotem (později PC Card), první se stereo reproduktory, první s vestavěným EtherNetem, první s inteligentní NiMH baterii, první s rozšiřujícím slotem a první s automatickým usnutím při zavření počítače. Pokud byly do rozšiřujícího slotu umístěny dvě baterie, uživatel mohl se strojem pracovat 4 hodiny bez nabíjení. Více informací o hardwarové výbavě na stránkách aktuality.firstnet.cz.

Video clips at Ustream

Záznam videa: podívejte se, co chtěli vidět a ukázat účastníci prvního zkušebního přímého přenosu XNTB.cz.

Ohodnoťte tento článek!