Olympijské hry v Londýně se snaží zakazovat mobilní hotspoty

0

Možná jste před nedávnem zaznamenali kritiku letošní letní Olympiády v Londýně kvůli zákazu prodeje jídel s hranolkami jinde než v licencovaných stáncích a prodejnách McDonalds. Není to jediný podobný exces, přílišná komerčnost sportovní události začíná vadit čím dál více lidem – a následující zpráva, která se tentokrát týká počítačů a bezdrátových sítí, Olympiádě pověst asi také nevylepší.

Zákaz mobilních hotspotů na Olympiádě

O co jde? Na serveru KitGuru.com se objevila zpráva se seznamem zakázaných předmětů na Olympiádě. Zákazy se pohybují od těch vcelku rozumných, i když možná poněkud zbytečných (zákaz „ilegálních substancí“, tedy drog, což ovšem postihují již zákony Velké Británie, přes ty poněkud zvláštnější (jako kufry s pevnými stěnami) až po téma této novinky. Jako poslední se na tabulce objevil zákaz přenosných Wi-Fi hotspotů.

Co to znamená? Teoreticky byste jakožto návštěvníci mohli být nějak postihováni za to, že své mobilní připojení v mobilu propojíte se svým notebookem pomocí Wi-Fi hotspotu, nebo že naopak na svém notebooku vytvoříte ad-hoc Wi-Fi síť za účelem třeba rychlého sdílení dat na jiných zařízeních. Pokud má vaše zařízení (tablet, mobil, notebook) vlastní 3G modul, pak je vše v pořádku, ale sdílení konektivity z jednoho zařízení na druhé by mělo být zakázáno.

 

A proč to všechno? Protože peníze, samozřejmě. Jde o podobný problém jako u hranolek zmiňovaných v úvodu, pouze místo fastfoodu McDonalds za vším nejspíš stojí společnost British Telecommunications. Ta je oficiálním partnerem Olympiády v telekomunikacích a hodlá toho patřičně využít. Společnost bude na hrách prodávat vlastní připojení, které vyjde na nekřesťanských 6 britských liber (téměř 200 Kč) na jednu a půl hodiny; ceny za delší časové už jsou trochu rozumnější – 10 liber (325 Kč) za 24 hodin a 27 liber (875 Kč) za pět dní.

Zákaz bychom tedy měli; pokud se ale chystáte na paměti, příliš bychom se jej nebáli. Možnosti, jak jej vynucovat, jsou na rozdíl od hranolek minimální.

Zdroj: KitGuru, TechSpot

Ohodnoťte tento článek!